3. Вердер в Шампионската лига, Щутгарт в Лига Европа

Вердер в Шампионската лига, Щутгарт в Лига Европа

Големият губещ се казва Байер (Леверкузен)

Вердер Бремен ще играе в турнира на Шампионската лига, докато Щутгарт – в Лига Европа, стана ясно чак след последния кръг в Бундеслигата на Германия. Това обаче не означава, че Борусия (Дортмунд) остава без евроквота. Просто се освобождава още едно място във втората по сила надпревара, тъй като финалистите за Купата на Германия Байерн и Вердер освобождават още едно място за Лига Европа, което в случая ще бъде взето от шестия в Бундеслигата – а той е Щутгарт.

Днес отборът на Кристиан Грос завърши наравно 1:1 при гостуването на Хофенхайм, което бе достатъчно, за да не бъде изпреварен от Хамбургер, който приключи сезона при същия резултат в гостуването си на борещия се за Шампионската лига тим на Вердер. По този начин разликата от три точки между шестия Щутгарт и седмия Хамбургер се запази.

„Бременските музиканти” имаха късмет, че Байер (Леверкузен) не победи Борусия в Мьонхенгладбах – също 1:1, и с две точки са пред „аспирините” на третата позиция в крайното класиране. Вердер ще играе в квалификациите на Шампионската лига есента, за да се присъедини към шампиона Байерн и втория Шалке в груповата фаза.

На „Везерщадион” пред 41 150 зрители двата отбора си размениха по едно попадение през второто полувреме. Първо Клаудио Писаро изведе домакините напред в резултата в 58-ата минута. Рууд ван Нистелрой изравни в 82-ата с мощен шут от границата на пеналтерията, вкарвайки 5-ия си гол за сезона в Бундеслигата.

На стадион „Райн-Некар Арена” пред 30 150 зрители Какау изведе Щутгарт в 19-ата минута. Той получи топката от Марика на границата на наказателното поле, финтрира защитник и прати топката в долния десен ъгъл на Хаас. Точно преди почивката Хофенхайм, който не се бореше за нищо, стигна до равенството. Центриране от ъглов удар на Салихович намери Борис Вукчевич, който с глава разстреля Леман. Хофе завършва на 11-ата позиция в крайното подреждане с 39 точки.

Леверкузен се оказа големият губещ. Отборът, който за дълъг период от време бе лидер в Бундеслигата, не успя да преодолее Борусия (Мьонхенгладбах) пред негостоприемните 54 057 зрители на „Борусия-Парк”. „Аспирините” откриха през първото полувреме, когато Патрик Хелмес намери мрежата зад Байли. Десет минути след подновяването на играта Роел Броуверс успя да изравни и да донесе точката за Борусия, който завършва на 12-ото място в крайното класиране с 39 точки, с 8 над чертата.

7.  ХАМБУРГЕР 52  34  13  13  56 - 41 15

Заб: Отборите в синьо ще играят в Шампионската лига, а тези в червено - в Лига Европа!

Анчелоти: Победата е по-важна от добрата игра