3. Верона се върна в Серия А, Карпи уби надеждите на Гълъбинов за елита

Верона се върна в Серия А, Карпи уби надеждите на Гълъбинов за елита

Верона и СПАЛ са новите членове на Серия А, 6 отбора ще играят плейофи за последния билет за елита

Верона се завърна в Серия А само година след изпадането си по много драматичен начин в последния 42-и кръг на Серия „Б”. Верона направи 0:0 като гост на Чезена и завърши на второ място с един повече в преките мачове с третия Фрозиноне, който има същите точки (74), но ще играе в плейофите за влизане в елита.

Шампион на Серия „Б” този сезон стана СПАЛ, който се връща в елита след 49-годишно отсъствие.

Верона тази вечер знаеше, че и реми класира тима за елита и на „Дино Мануци” играчите на Фабио Печия взеха точката, за която бяха дошли в мач без голове.

Така Верона има 74 точки, колкото събра и Фрозиноне след успех с 2:1 у дома над Про Верчели. Даниел Чофани даде аванс на Фрозиноне в 13-ата минута, а Елия Легати си вкара автогол за 2:0 в 29-ата минута. Андреа Ла Мантия намали за гостите малко преди да изтече час игра, но този успех не стигна на домакините, които в преките мачове с Верона имат загуба с 0:2 като гости и успех с 1:0 у дома, което класира бившия отбор на Николай Михайлов в елита.

Надеждите на Новара, където играе Андрей Гълъбинов, за попадане в плейофите за елита бяха убити от Карпи. Карпи надви Новара с 2:0 като домакин и ще играе в плейофите заедно с Фрозиноне, Читадела, Перуджа, Беневенто и Специя. Гълъбинов не беше в групата на Новара тази вечер при загубата.

Виченца, Пиза и Латина бяха изпаднали още преди последния кръг.

Соланке: Винаги съм вярвал, че ще се върна в националния отбор

Нападателят на Тотнъм получи повиквателна за "трите лъва"

Италианската федерация обяви датите за Суперкупата

Интер-Аталанта ще бъде първият мач в програмата на 2 януари, докато Ювентус - Милан ще се проведе на 3 януари