3. ВИДЕО: Байерн мачка по шампионски преди да вдигне титлата, Борусия със зрелищно 3:3

Битката за оцеляване в Бундеслигата ще се реши в последния кръг

Германският шампион Байерн (Мюнхен) продължава да мачка всичко наред в Бундеслигата, след като в предпоследния кръг не спести сили и надигра с класическото 3:0 гостуващия Нюрнберг, макар че отдавна си осигури титлата.

И трите попадения в срещата, изгледана на живо от 71 000 зрители, паднаха след почивката. Резултатът откри Томас Мюлер, който в 69-ата минута вкара след пас на Данте, а в 82-ата резервата Шакири направи 2:0 след асистенция на Франк Рибери. Френското крило асистира и на друг, появил се от пейката футболист – Луис Густаво, който оформи крайното 3:0 в 87-ата минута.

След мача баварците вдигнаха титлата, а с успеха събраха 88 точки и вече са с 22 пред втория в таблицата Борусия (Дортмунд). Съперникът им в предстоящия на 25 май финал в Шампионската лига също вкара три гола, но и получи толкова при гостуването си на Волфсбург.

Хората на Юрген Клоп поведоха още в петата минута чрез Бендер, но проспаха средата на първото полувреме и инкасираха три гола. Два от тях вкара Иван Перишич, разписал се в 14-ата и в 22-ата минута, а третият бе дело на Налдо (’26). Борусия стигна до равенството в самия край на двубоя, когато Марко Ройс (’84 и ’88) наниза две попадения, за да оформи крайното 3:3.

Междувременно битката за оцеляване не бе решена и днес, понеже борещите се оставане в елита Фортуна (Дюселдорф) и Хофенхайм записаха поражения по примера на Аугбург.

И докато последните поне отстъпиха на терена на новия шампион, то Фортуна падна вкъщи от Нюрнберг с 1:2 и така остана с 30 точки в своя актив, колкото има и Аугбург. С две по-малко пък е предпоследният в подреждането Хофенхайм, отстъпил у дома пред  Хамбургер с категоричното 1:4.

В друг мач, игран днес, Борусия (Мьонхенгладбах) се наложи като гост на Майнц 05  с 4:2.