3. ВИДЕО: Байерн /Мюнхен/ постави нов рекорд в Бундеслигата, Шалке взе дербито с Борусия /Дортмунд/

Вижте всички резултати, голмайстори и класиране след съботните срещи от германското първенство

Байерн /Мюнхен/ стана първият отбор в 50-годишната история на германската Бундеслига, стартирал с осем последователни победи.

Това стана, след като баварците спечелиха с категоричното 5:0 гостуването си на новака Фортуна Дюселдорф и така остана лидер в класирането.

Първият гол на стадион „Есприт Арена” падна в 28-ата минута, когато Франк Рибери асистира на Марио Манджукич и новото попълнение на Байерн вкара осмото си попадение за също толкова срещи с екипа на тима в също толкова срещи в Бундеслигата.

В 36-ата минута бразилецът Луис Густаво се разписа за 2:0, а след паузата гостите нанизаха нови три гола и така да регистрират историческия рекорд.

Десет минути след подновяването на играта Франк Рибери записа втората си асистенция в срещата, след като подаде на Томас Мюлер, оформила класическото 3:0, а в 86-ата отново германският национал покачи на 4:0, този път след пас на резервата Давид Алаба.

Крайното 5:0 пък фиксира друг футболист, появил се като смяна – бразилецът Рафиня, който влезе на терена в 82-ата минута, а в 87-ата вкара първото си попадение за Байерн след трансфера си от Дженоа през лятото на 2011 година.

В дербито на осмия кръг Шалке 04 изненада шампиона Борусия /Дортмунд/ и го победи с 2:1 като гост.

"Кралскосините" взеха трите точки след попадения на Ибрахим Афелай и Марко Хьогер, а за Дортмунд се разписа Роберт Левандовски. Холандският халф на Шалке вкара гол за втори път този сезон, след като откри резултата в 14-та минута.

Хьогер пък откри головата си сметка този сезон за 0:2 в 48-та минута, а полският нападател на домакините Левандовски успя само да намали резултата в 55-та минута, но третия му гол през тази кампания не успя да спаси тима на Юрген Клоп от поражение в дербито.