3. ВИДЕО: Резервата Меси донесе победата на Барселона в Мадрид

Каталунците окупираха върха с пълен актив

Барселона запази пълния си актив в Примера дивисион и след третия кръг. Момчетата на Луис Енрике стигнаха до изключително ценна победа с 2:1 срещу Атлетико в Мадрид.

Победата донесе Лионел Меси, който бе оставен резерва и се появи през второто полувреме. Треньорът Луис Енрике обоснова решението си поради пътуването през седмицата на Меси, който стана баща за втори път.

Така Барса вече 15 мача за първенство няма загуба от този опонент.

През първото полувреме Барса диктуваше събитията на терена като владеенето на топката за тима на моменти надвишаваше и 70%.

В 15-ата минута Ракитич пропусна първото чисто положение, но тогава той бе спрян от отлична намеса на Облак.

Десет минути по-късно Суарес пропусна чудесна възможност. Той уцели греда и резултатът се запази.

В края на първата част Неймар имаше поредни добри шансове. При втория Хименес блокира негов удар като останаха съмнения и за игра с ръка в наказателното поле.

Ситуацията се повтори и в началото на второто полувреме, но пред вратата на гостите. Тогава Масчерано по същия начин парира шут на Торес.

В 52-ата минута обаче легендата на Атлетико не сгреши. Тогава той се измъкна от опит за изкуствена засада и отбеляза за 1:0 с чудесен удар с десния крак.

Радостта на домакините бе много кратка и 180 секунди по-късно резултатът бе изравнен. Тогава Неймар изпълни пряк свободен удар перфектно и намери горния десен ъгъл на Облак - 1:1.

Треньорът на каталунците Луис Енрике включи половин час преди края и звездата на отбора Лионел Меси. Последваха пропуски на Суарес и Неймар, но в крайна сметка Барса стигна до своето.

В 77-ата минута Меси разигра със Суарес и от добра позиция не сгреши - 2:1. Това бе първи гол през сезона за аржентинеца. Той веднага го посвети на своя новороден син Матео.

Така Барселона оглави Примера с пълен актив, а на второ място остава Реал със седем точки след първите три мача.