3. Виляреал и Арсенал оставиха развръзката за "Емирейтс" - 1:1

Виляреал и Арсенал оставиха развръзката за "Емирейтс" - 1:1

Двата отбора си размениха по едно полувреме и логично завършиха наравно. Головете на Сена и Адебайор могат спокойно да спорят за гол на сезона в Шампионската лига

Отборите на Виляреал и Арсенал завършиха наравно 1:1 в първата среща по между си от четвъртфиналите на Шампионската лига. "Жълтата подводница" отново не успя да победи Арсенал на собствения си "Ел Мадригал". След като поведоха с 1:0 и играха далеч по-добре от своя съперник, момчетата на Мануел Пелегрини допуснаха изравняване през втората част и пропуснаха да отмъстят на "артилеристите" за отпадането на полуфинал през 2006 година.

Срещата започна по-добре за домакините от Виляреал, които пресираха своя съперник по целия терен в началните минути и логично стигнаха до откриване на резултата. В 10-ата минута Джузепе Роси подаде към своя капитан Маркош Сена, който с топовен удар от около 25 метра матира Алмуния за 1:0. Арсенал отговори моментално и малко след това Диего Лопес отрази с вещина удар с глава на Галас.

Срещата се поизнерви и двата отбора започнаха да бъркат често в разиграването на топката. В 26-ата минута стражът на гостите Мануел Алмуния получи контузия и бе заменен от Лукаш Фабиански. Веднага, след като се появи на терена, полякът трябваше да показва рефлекс. Фабиански спаси опасен удар от далеч на Сена, а след това парира и добавката на Йоренте. Чудесна двойна намеса на полския страж, която остави Арсенал в мача. Футболистите на Арсен Венгер опитаха да наложат натиск и създаваха известно напрежение в отбраната на Виляреал, но така и не се стигна до по-чисто голово положение. В самия край на полувремето Галас също получи контузия и бе принудително заменен от Йоан Джуру. Слабо първо полувреме за „артилеристите” и тежки моменти за Арсен Венгер.

Гостите започнаха много надъхано второто полувреме и опражниха нещо като натиск в половината на Виляреал, но така и не достигаха до голово положение. Футболистите на Арсен Венгер атакуваха предимно в дясната зона, чрез младия Уолкът, но отбраната на домакините се справяше с противниковите атаки.В 63-ата минута Адебайор стреля опасно с глава, но Диего Лопес изби. Три минути по-късно обаче африканският нападател вече бе точен. Фабрегас намери Адебайор в наказателното поле, който спря на гърди и със страхотна задна ножица успя да изравни резултата - 1:1. Малко след това Арсенал можеше да направи пълен обрат, но удар на Самир Насри от границата на наказателното поле премина встрани от вратата.

Арсенал определено заигра по-добре след гола и напълно контролираше събитията на терена. Виляреал се опита да натисне, но в действията на момчетата на Мануел Пелегрини личеше нервност и припряност. В 78-ата минута Маркош Сена пробва нов далечен изстрел, но този път топката премина на сантиметри над напречната греда.

В последните минути Виляреал се пренесе изцяло в половината на Арсенал, но възпитаниците на Арсен Венгер се справиха с масирания натиск. Сена и компания пробваха няколко удара от далеч, които обаче не намериха очертанията на вратата, пазена от Фабиански. Арсенал пък направи две страхотни контраатаки в добавеното време, но и в двата случая защитата на Виляреал се справи и предотврати втори гол в своята врата.

Така след равенството на "Ел Мадригал", всичко ще трябва да се реши на реванша на "Емирейтс" след седмица.

Виляреал - Арсенал 1:1