3. Виляреал разгроми Райо Валекано като гост (ВИДЕО)

Виляреал разгроми Райо Валекано като гост (ВИДЕО)

"Жълтата подводница" се наложи с 5:1

Виляреал постигна категоричен успех с 5:1 при гостуването си на Райо Валекано в среща от 36-ия кръг на Примера дивисион и събра 56 точки, като остава на 3 от Реал Сосиедад. Двата отбора ще се борят до последно за 6-ото място, което дава право на участие в Лигата на Конференциите през есента.

Райо Валекано е спокоен за оцеляването си с 42 точки, с 9 повече от първия в зоната на изпадащите Майорка.

Опитният Алфонсо Педраса вкара два гола във вратата на Столе Димитриевски, след като откри головата фиеста в 3-ата минута и след това сложи точка на спора в 88-ата минута. Серхи Гуардиола изравни за столичани в 21-ата минута, но още до почивката във вратата на северномакедонския национален вратар паднаха още три топки. Хуан Фойт направи 271 в 27-ата минута, девет по-късно Пако Алкасер заби третото попадение след пас на Педраса. Пау Торес направи 4:1 в 45-ата минута, след като преди това подаде на Фойт.

Димитриевски можеше да пусне и още голове, но през второто полувреме ВАР се намеси в 62-ата минута, за да отбележи фаул в атака на Пау Торес, който беше пратил топката в мрежата. Отделно от това Джаксън Чукувезе изпусна два пъти в 57-ата и в 88-ата минута.