3. Високомерен Байерн изпусна първи точки за сезона в Бундеслигата (ВИДЕО)

Високомерен Байерн изпусна първи точки за сезона в Бундеслигата (ВИДЕО)

Фрайбург измъкна 1:1 от тима на Гуардиола с гол в самия край, Швайнщайгер се контузи

Байерн Мюнхен направи първа грешна стъпка за този сезон в Бундеслигата и стигна само до 1:1 като гост на Фрайбург в 4-ия кръг. С голяма част от резервите, баварците поведоха с попадение на Шакири в 33-ата минута, но в края Хьофлер наказа високомерната игра на шампионите и донесе точка на „черно-белите”.

Гуардиола гледаше с едно око към мача за Суперкупата на Европа в петък срещу Челси и остави част от най-големите си звезди на пейката. Резервната скамейка на баварците изглеждаше страховито, като там бяха Рибери, Манджукич, Алаба, Робен и Лам.

Пизаро водеше атаката като титуляр, а зад гърба му бяха Мюлер, Гьотце и Шакири. Тиаго пък е аут с контузия за 7 седмици.

Диего Контенто за малко да изведе напред Байерн в 4-ата минута с коварно центриране към задната греда, но защитниците на домакините помогнаха на вратаря Бауман.

Фрайбург  усети, че баварците не са натиснали газта докрай и пресираше именития си съперник по целия терен.

Нойер направи страхотно спасяване след удар на Зорг от ъгъла на наказателното поле, а Фрай не успя да насочи добре добавката. Шакири пробва да затрудни другия вратар, но Бауман се хвърли и спаси фалцовия му шут.

Домакините спряха да пресират толкова агресивно и Байерн ги наказа в 33-ата минута. Мюлер излъга двама на десния фланг и центрира към задната греда, където Джердан Шакири отлично укроти от въздуха и с левия крак от воле разстреля вратаря в близкия ъгъл с помощта на страничната греда за 1:0.

Гьотце се измъкна само веднъж зад защитата, но в 37-ата минута от малък ъгъл опита да пусне елегантно покрай вратаря, ала топката не намери очертанията на вратата.

До почивката и през втората част Байерн не настояваше много за втори гол и накрая плати скъпо за крехката преднина, която поддържаше.

След час игра новото попълнение на Фрайбург Шарл Лапрево чукна леко дясната греда на Нойер с прецизен нисък фалцов удар, но гостите оцеляха.

Байерн имаше само една по-сериозна ситуация да удвои аванса през втората част. Бауман обаче направи двойно спасяване, а Мюлер не можеше да повярва, че е изпуснал очи в очи с него.

Керк прати в ръцете на Нойер на задната греда, а лошата новина за баварците дойде в 79-ата минута. Старата травма на Швайнщайгер в глезена пак се възобнови и той бе сменен от Рибери.

Фрайбург дочака звездния си миг 4 минути преди края. Майк Ханке подхвана контра, Фрайс центрира отдясно и на втора греда Хьофлер отблизо матира Нойер за 1:1 и взриви трибуните на „Маге Солар”, където бяха дошли 24 000 зрители.

За повече голове време нямаше и Байерн загуби първи две точки след три поредни успеха на старта на Бундеслигата.

Отборът на Пеп Гуардиола води еднолично в таблицата след този първи мач от 4-ия кръг с 10 точки, но преследвачите Леверкузен, Дортмунд и Майнц имат шанса да изпреварят шампиона. Фрайбург остава без победа и взе едва втора точка, за да остане на 14-о място.

Магаляеш: Чакаме Сити на нашия стадион