3. Висша лига: Две шестголови шоута, Тотнъм се издъни жестоко срещу "светците"(ВИДЕО)

Спърс имаше солиден аванс от два гола четвърт час преди края, но го пропиля лековато

Тотнъм допусна голяма издънка, завършвайки 3:3 при гостуването на последния в класирането Саутхемптън, в мач от 28-ия кръг на Висшата лига. Футболистите на Антонио Конте пропиляха аванс от два гола и допуснаха изравнителен гол дълбоко в добавеното време на двубоя. По този начин „шпорите“ сериозно компрометираха шансовете си за класиране в топ 4.

Ричарлисон получи контузия в самото начало на мача и бе заменен принудително от Деян Кулушевски.

Саутхемптън също трябваше да извърши принудителна смяна в 8-ата минута, когато Бела-Кочап получи контузия и бе сменен от Мохамед Салису.

Ян Беднарек получи травма и бе сменен принудително в 34-ата минута от Мейтланд-Найлс.

Три минути по-късно Иван Перишич се появи в игра на мястото на контузения Бен Дейвис.

Тотнъм поведе с 1:0 в първата минута на добавеното време на първата част, когато Педро Поро се разписа във вратата на Гавин Базуну.

Саутхемптън успя бързо да изравни резултата с гол на Че Адамс в 46-ата минута.

Хари Кейн възстанови аванса на Тотнъм в 65-ата минута.

Тотнъм поведе с 3:1 с гол на Иван Перишич в 75-ата минута.

„Светците“ намалиха своя пасив в 77-ата минута, когато Тио Уолкът вкара топката във вратата на Фрейзър Фостър.

Дълбоко в добавеното време на мача Саутхемптън успя да стигне до изравнителен гол от дузпа, който бе дело на Джеймс Уорд-Праус.

След това равенство Саутхемптън продължава да е на последно място с 23 точки. Тотнъм е четвърти с 49 точки.

Лийдс постигна много важна победа с 4:2 при гостуването на Уулвърхемптън.

Астън Вила се наложи с категоричното 3:0 срещу Борнемут, а Брентфорд и Лестър завършиха 1:1.

Тер Стеген: Тази загуба боли