3. Вияш-Боаш защити Торес: Най-лошите неща се случват на най-добрите нападатели в света

Торес и Рууни направиха големи пропуски, смята португалецът

Мениджърът на Челси Андре Вияш-Боаш защити нападателя Фернандо Торес въпреки умопомрачителния му пропуск срещу Манчестър Юнайтед в дербито от 5-тия кръг на Висшата лига и загубата с 1:3.

Испанецът вече бе отбелязал един гол през второто полувреме, когато заобиколи Давид де Хеа с техничен финт, остана сам пред опразнената врата, но някак си успя да не уцели очертанията й и погреба шансовете на „сините” от Лондон да върнат интригата в мача при 1:3.

Вияш-Боаш обаче остава спокоен след пропуска на „Ел Ниньо” като казва, че такива неща могат да се случат на всички нападатели от световна класа. Той сравни пропуска на Торес с ужасното изпълнение на Уейн Рууни, който по-късно в мача се подхлъзна при изпълнение на дузпа и прати кълбото далеч в аут.

„Днес Рууни изпусна дузпа, което е точно същото. Най-лошите неща се случват на най-добрите нападатели в света. Днес им се случи и на двамата. Торес направи добро завръщане в мача през втората част”, коментира треньорът на Челси пред