3. Волфсбург драматично елиминира Рубин след продължения

Волфсбург драматично елиминира Рубин след продължения

Шампионите на Германия отбелязаха победния гол в 119-ата минута и изхвърлиха руснаците от Лига Европа

Германският шампион Волфсбург успя да се класира по драматичен начин на четвъртфиналите в Лига Европа, след като с продължения елиминира руския първенец Рубин Казан. „Вълците” спечелиха с 2:1 и с общ резултат 3:2 отстраниха коравия си съперник, който може би бе и по-добрият на терена на „Волфсбург Арена”. Победният гол отбеляза Кристиан Гентнер в 119-ата минута.

Рубин поведе в 21-ата минута с гол на Касаев и също съумя да отбележи на чужд терен. Резервата Мартинс обаче изравни малко след като се появи в игра през второто полувреме. Резултатът 1:1 се запази до края, което наложи провеждането на продължения. Откритият футбол властваше през по-голямата част от двубоя и нямаше да бъде заслужено, ако спорът се бе решил с дузпи. По-настойчивите домакини се поздравиха с победата минута преди края на второто продължение, когато далечен изстрел на Гентнер най-после намери целта и Волфсбург стигна до драматичен успех.

Волфсбург бе много близо до откриването на резултата в 14-ата минута, когато Джеко проби отляво и центрира в наказателното поле за Дежага, той засече топката, но Рижиков се бе пласирал отлично и отби с тялото си.

Малко изненадващо с оглед по-пасивната игра гостите първи стигнаха до гол. Рубин излезе с едни гърди напред в 21-ата минута, когато Александър Бухаров изведе Алан Касаев отляво в наказателното поле и крилото с нисък удар не остави никакви шансове на Хиц. Така руснаците също успяха да отбележат попадение на чужд терен и поведоха с 2:1 в общия резултат.

В следващите минути събитията на терена бяха същите като преди гола: гостите бяха компактно прибрани, а Волфсбург се чудеше как да преодолее руската отбрана. Германците опитваха предимно с центрирания, които почти не вещаеха опасности, и от време на време биеха шутове.

Точно при изтичането на първите 45 минути Рубин пропусна страхотна възможност окончателно да реши спора в своя полза. Бухаров навърза отбраната на германците, но Хиц излезе и блокира последвалия удар на нападателя, а добавката на Кабзе също не намери целта.

Наставникът на „вълците” Кьостнер реагира на почивката с включването на Обафеми Мартинс и така домакините продължиха мача с трима в атака. Волфсбург най-после стигна до положение в 55-ата минута. Нигериецът Мартинс, който показа огромно желание след като се появи в игра, подаде към стоящия на добра позиция Дежага, но роденият в Иран нападател стреля високо. Рубин отговори чрез Кабзе, който по същия начин прати кълбото в аут.

Германците успяха да изравнят в 58-ата минута. Поредното центриране този път хвана неподготвена руската защита, Симунек свали топката по отличен начин за Мартинс и резервата я прокара с глава зад гол линията – 1:1. При този резултат завърши първият мач.

Голът повлия на темпото, което се повиши в следващите минути и атаките към двете врати заваляха. Отборът от Татарстан сякаш изглеждаше по-опасният, тъй като на няколко пъти разигра пред наказателното поле. До голова опасност обаче не се стигаше.

В края Волфсбург бе по-активният отбор и в добавеното време Мартинс пропусна добра възможност да се превърне в безспорният герой, а гол на Мисимович бе отменен заради засада.

Така редовното време завърши 1:1 и на „Волфсбург Арена” започнаха продължения. Откритата игра продължи, като домакините имаха надмощие. Шефер имаше най-добрата възможност при ъглов удар, но изстрелът му от дузпата срещна тялото на бранител. В ответната атака няколко сантиметра не достигнаха на Сезар Навас да прати в небитието германците след удар с глава.

В началото на второто продължение Рубин остана с човек по-малко, след като Сезар Навас си изкара втори жълт картон за тактически фаул и отиде да се къпе. Зрителите вече започнаха да се готвят за изпълнение на дузпи. Пилешките удари на двата отбора по никакъв начин не подсказваха, че до края ще има гол. Волфсбург обаче бе по-настоятелният тим на терена и заслужено стигна до попадение минута преди изтичането на второто продължение. Силен удар на Кристиан Гентнер извън наказателното поле влезе в долния ляв ъгъл на вратата на Рижиков и хвърли в екстаз феновете на домакините.

Така германският шампион спечели с 2:1 и с общ резултат 3:2 е на четвъртфиналите във втория по престиж турнир на Стария континент. От 14:00 ч днес е жребият за следващата фаза.

ВОЛФСБУРГ – РУБИН КАЗАН 2:1 (3:2 общ резултат)
0:1 Касаев (21’)
1:1 Мартинс (58’)
2:1 Гентнер (119’)

Волфсбург: Хиц, Пекарик (46 - Мартинс), Мадлунг, Симунек (75 – Йонсон), Шефер, Жозуе, Райдер, Мисимович, Гентнер, Дежага, Джеко.
Треньор: Лоренц-Гюнтер Кьостнер

Рубин: Рижиков, Баляйкин, Орехов, Навас, Ансалди (96 – Салуквадзе), Караденис, Муравски (97 – Сибая), Нобоа, Касаев (82 – Корбанец), Кабзе, Бухаров.
Треньор: Курбан Бердиев

Жълти картони: Гентнер (В), Навас, Орехов, Касаев, Горбанец (Р)