3. Волфсбург с нова стъпка към титлата – 3:0 над Дортмунд

Волфсбург с нова стъпка към титлата – 3:0 над Дортмунд

Отборът на Волфсбург постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Борусия Дортмунд от 32-ия кръг на немската първа Бундеслига. Дуетът в атаката на „вълците” Дзеко-Графите отново действа безотказно и разпиля отбраната на Борусия.

Срещата започна равностойно и двата отбора на бързо си размениха по две опасни положения, но удари на Фрай за гостите и Мисимович за домакините се оказаха неточни. Стигна се до 15-ата минута, когато Волфсбург успя да поведе в резултата с дежурното попадение на Един Дзеко. Босненецът бе оставен непокрит в наказателното поле на Дортмунд и с хубав удар с десния крак матира стража на гостите.

След гола Борусия заигра по-добре, но Фрай и Бласчуковски направиха пропуски за жълто-черните. В самия край на полувремето Графите можеше да направи 2:0 и да дари своя отбор с комфортна преднина на почивката, но негов удар с глава от близо бе спасен от стража на гостите.

Втората част започна изключително добре за домакините от Волфсбург, които удвоиха преднината си още в 47-ата минута. Един Дзеко изведе Графите на чиста позиция и бразилецът бе безпощаден с удара си с десния крак – 2:0. Този гол като че ли даде криле на „вълците” и в следващите минути те можеха да вкарат и трети гол, но Мисимович и Графите изпуснаха от чиста позиция.

В 75-ата минута задачата на гостите стана още по-тежка, след като Кевин Принс Боатенг получи директен червен картон за грубо нарушение в краката на съперник. Въпреки двата гола пасив и намаления състав, отборът на Борусия Дортмунд опита да върне поне един гол, но удар с глава на Кел бе спасен от стража на домакините.

Стигна се до 85-ата минута, когато Един Дзеко сложи точка на спора, след като бе изведен на чиста позиция от свой съотборник – 3:0. Така Волфсбург се поздрави с класическа победа срещу един от най-стойностните отбори в Бундеслигата.

С този успех „вълците” вече имат 63 точки и продължават да държат лидерската позиция. Зад тях със същите точки е отборът на Байерн Мюнхен, но баварците са с по-лоша голова разлика. Борусия пък претърпя едва 5-ата си загуба от началото на сезона. Тимът е на 5-а позиция с актив от 55 точки и за момента е в зона Лига Европа, но Хамбургер, който има същия актив, има и мач по-малко.

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута!

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1