3. Впечатляващо: Наполи обърна Верона до 5:2 (ВИДЕО)

Впечатляващо: Наполи обърна Верона до 5:2 (ВИДЕО)

Вихрен старт за момчетата на Лучано Спалети в Италия

Отборът на Наполи започна наистина впечатляващо сезона в италианската Серия А.

Възпитаниците на Лучано Спалети се развихриха и разпердушиниха като гости Верона с 5:2, въпреки че се озоваха в ролята на догонващи в резултата.

Новото попълнение Хвича Кварацхелия се отличи с попадение и асистенция в полза на гостите, които изостанаха в резултата в 29-ата минута след изпълнение на ъглов удар. Тогава точен беше Кевин Лазаня, въпреки по-силната игра за Наполи.

21-годишният Кварацхелия изравни в 37-ата минута след центриране на Ървинг Лосано, като три минути преди това гредата помогна на домакините да не допуснат попадение след опит за гол на Андре Ангиса.

В допълнителното време на първата част неаполитанците достигнаха до пълен обрат след попадение на Виктор Осимен.

Три минути след почивката Томас Хенри изравни след хитър пас на Давиде Фараони.

В 55-ата минута Пьотър Желински се възползва от подаване на Кварацхелия и отново изведе "небесносините" напред в резултата.

Десет минути след това словакът Станислав Лоботка също се разписа във вратата на Верона, а Матео Политано оформи крайния резултат след асистенция на Виктор Осимен.

В последните минути на редовното време попадение на Наполи беше отменено заради засада и консултация с видео асистент рефера.

По-късно тази вечер е двубоят между Ювентус и Сасуоло.