3. Вратар изтръгна точката от Ливърпул

Вратар изтръгна точката от Ливърпул

Уигън завърши наравно 0:0 с Пуул в мач, диктуван изцяло от мърсисайдци

Ливърпул завърши наравно 0:0 при гостуването си на Уигън в мач от 16-ти кръг на английската Висша лига. Гостите диктуваха темпото в двубоя през цялото време, но стражът на Уигън Ал-Хабси направи всичко възможно да не допусне гол във вратата си.

Срещата на "DW Stadium" бе обещаваща още преди да е започнала, тъй като публиката бе подгрята от действията на играчите на Ливърпул. Футболистите от града на "Бийтълс" излязоха да загряват като всички до един бяха облечени с бели фланелки изобразен Луис Суарес на тях, и с неговия номер 7 на гърба - в негова подкрепа срещу Футболната Асоциация на Англия. ФА наказа Суарес за 8 мача и го глоби с 40 хиляди паунда по обвинения за расизъм, изразен срещу играча на Манчестър Юнайтед Патрис Евра.

Иначе гостите бяха много по-активни, но недостатъчна концентрация пред гола ги лиши от ранно попадение. В 13-та минута Джордан Хендерсън и Шкъртел пробваха с удари стража на домакините Али Ал-Хабси, който вещо спаси.

В 29-та минута Ал-Хабси отново на два пъти спаси мрежата си от попадения след последователни изстрели на Дирк Каут и Глен Джонсън. Секунди по-късно на отсрещната врата се наложи Пепе Рейна да отразява шут на Мохамед Диаме. Зрителите на стадиона се питаха как е възможно все още резултатът да е 0:0.

В 50-та минута "мърсисайдци" получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар заради игра с ръка на противников състезател в наказателното поле на Уигън. Зад топката застана Чарли Адам, който обаче пропиля златния шанс и вратарят на домакините Ал-Хабси продължи перфектното си представяне днес.

Шест минути по-късно Гомес намери празни позиции в половината на Ливърпул и след добро отиграване стреля към вратата на Рейна, който отново отрази. В 85-та минута, когато натискът на Пуул ставаше неудържим, Уигън получи страхотна възможност за гол. Моусес напредна по дясното крило и центрира на задна греда към Хюго Родалега, който стреля с глава - но в тялото на Глен Джонсън.

След равенството ливърпулци са на 6-та позиция в класирането с 30 точки - 2 по-малко от 5-тия Арсенал ("топчиите" надделяха трудно с 2:1 над Астън Вила). Уигън е сред изпадащите и е на 18-то място с актив от 14 т.