3. Втори пореден хеттрик на Игуаин в Примера качи Реал на трона (видео)

Втори пореден хеттрик на Игуаин в Примера качи Реал на трона (видео)

Валенсия и Виляреал взеха по точка от визитите си на Майорка и Хетафе

Воденият от Жозе Моуриньо отбор на Реал (Мадрид) спечели с 4:1 домакинството си срещу Реал (Бетис) от седмия кръг на испанската „Ла Лига”.

„Белия балет” записа седми пореден двубой без поражение на своя „Сантяго Бернабеу”, макар да не съумя да оползотвори игровото си предимство през първото полувреме.

„Кралския клуб” обаче стори това веднага след подновяването на играта за второто полувреме, когато точен бе аржентинският нападател Игуаин, разписал се в 46-ата минута след асистенция на Кристиано Роналдо.

Така лекувалият се дълго време от травма стрелец реализира петия си гол в последните четири кръга на Примера, давайки преднина на своите, а след още 13 минути бразилецът Кака я удвои.

Халфът се разписа отново след пас на португалската звезда Кристиано Роналдо, но пък 10 минути по-късно Бетис намали аванса на домакините. Точен за  “вердибланкос” в 69-ата минута бе Хорхе Молина, но буквално в ответната атака Реал отново дръпна с два гола.

Това стана, след като в 70-ата минута отново Гонзало Игуаин се разписа за 3:1. Точно три минути по-късно аржентинецът оформи своя втори пореден хеттрик в „Ла Лига”, както и крайния резултат Реал (Мадрид) – Бетис 4:1.

Стартови състави:

След успеха си “лос бланкос” оглави подреждането с 16 точки от седем мача, изпреварвайки с две големия съперник Барселона, който обаче има мач по-малко.

Колкото каталунците вече има и отборът на Валенсия, който изпусна в последния момент трите точки при визитата си на Майорка и трябваше да се задоволи с точката след 1:1.

Официалният дебют на Хоакин Капарос начело на „червените” балеарци бе помрачен от попадението на френския национален бранител на „прилепите” Адил Рами, разписал се в 39-ата минута, но пък бе превърнат в сравнително успешен от Томер Хемед, вкарал от доста спорна дузпа в третата минута от даденото продължение.

В друг мач от седмия кръг съставите на Хетафе и Виляреал си поделиха точките, след като не си вкараха гол и завършиха 0:0 на стадион “Колисеум Алфонсо Перес”. Така домакините от Хетафе останаха с 5 точки в своя актив, докато „Жълтата подводница” има с две повече.