3. Йънг Бойс отчая Щутгарт с голове в края (видео)

Йънг Бойс отчая Щутгарт с голове в края (видео)

Вторият снежен двубой от група "Н" завърши с победа с 4:2 на швейцарския тим

Отборът на Йънг Бойс (Берн) победи с 4:2 гостуващия Щутгарт в мач от група „H на Лига Европа. Щутгарт успяха да обърнат резултата след гола на Деген през първата част с попадения на Погребняк и Шиплок, но Маюка десет минути преди края реши мача с двата си гола. Головете за швейцарците отбелязаха Деген в 35-та минута, Сутер в 78-та и Маюка в 81-та и 82-та.

След закъснението с половин час на началото на срещата поради снежна буря на стадион „Стад дю сюис” в Берн срещата най-накрая започна. Домакините реагираха изключително бързо и адекватно на изсипалия се в швейцарската столица сняг. Температурата от -4 градуса не предразполагаше двата отбора за интересен футбол.

След даването на първия съдийски сигнал от главния рефер Алон Йефет отборът на Йънг Бойс овладя инициативата. Швейцарците не бяха губили последните четири срещи. През първия половин час Йънг бойс атакуваше повече като удар на Морено Констанцо в 27-та минута мина покрай вратата на Щутгарт.

Здравко Кузманович от Щутгарт също се опита да застраши, швейцарската врата, но ударът му излезе в аут. Срещата беше прекъсвана за минута – две, след което дойде 35-та минута. Точно десет минути преди изтичане на редовните 45 минути за първото полувреме Давид Деген даде аванс на домакините.

След гола германският отбор се активизира, но домакините владееха добре топката и рядко позволяваха на гостите да стигат до наказателното поле. Така първата част завърши 1:0 в полза на Йънг Бойс.

Второто полувреме започна чудесно за гостите. Още в 48-та минута Павел Погребняк изравни резултата. Германците започнаха да атакуват по-устремено и няколко атаки, в които главно действащо лице беше Мартин Харник можеха да завършат с гол.

В 68-та минута влезлият на мястото на Погребняк Шиплок вкара за 2:1 в полза на Щутгарт. Асистенцията беше на Мауро Каморанези.

Десет минути по-късно Йънг Бойс изравниха чрез Скот Сутер. В следващите четири минути централният нападател на швейцарците Емануел Маюка реши мача. Той вкара в 81-та и 82-та минута и уби интригата на стадиона в Берн. Така след загубата Щутгарт остават начело в група „Н” с 12 точки пред втория Йънг Бойс с 9 и Хетафе и Одензе с по 4 точки.