3. Ясни са пет от участниците в Шампионска лига (резултати+репортажи)

Ясни са пет от участниците в Шампионска лига (резултати+репортажи)

Венци Христов и Иван Иванов ще ритат в Лига Европа, Славиша Йоканович отстрани Базел и влезе в групите, Селтик отпадна

Българинът Венци Христов и Шкендербеу няма да играят в групите на Шампионска лига.

Това стана факт, след като тимът падна тежко при визитата си на Динамо в Загреб в мач-реванш от плейофите на надпреварата.

Хърватите спечелиха с категоричното 4:1, макар че играха цяло второ полувреме с човек по-малко, а по този начин се класираха за груповата фаза с общ резултат 6:2.

Българският нападател бе резерва за гостите и се появи като резерва в 78-ата минута, малко преди Ел-Арби Судани да вкара второто си попадение в срещата и така да оформи крайното 4:1.

Междувременно съставът на Макаби Тел Авив, воден от бившия треньор на Левски Славиша Йоканович, поднесе една от изненадите на веяерта, след като направи 1:1 у дома срещу Базел на Иван Иванов.

Така израелският тим достигна до групите, защото първата среща в Швейцария приключи при 2:2.

Другата изненада дойде от Швеция, където местният Малмьо би с 2:0 гостуващия Селтик и го изхвърли от надпреварата с общ резултат 4:3.

Ето и всички резултати от играните тази нощ плейофи*:

Динамо (Загреб) – Шкендербеу 4:1 (6:2)

Макаби (Тел Авив) – Базел 1:1 (3:3)

Малмьо – Селтик 2:0 (4:3)

Монако – Валенсия 2:1 (3:4)

Шахтьор (Донецк) – Рапид (Виена) 2:2 (3:2)

*В скоби е общият резултат от двата мача, а за групите на ШЛ се класират подчертаните отбори. Загубилите ще играят в Лига Европа.