3. Йон Дал Томасон с дебютна победа начело на Швеция

Йон Дал Томасон с дебютна победа начело на Швеция

Втора поредна загуба за Албания

Легендата на датския футбол Йон Дал Томасон постигна първа победа като старши треньор на националния отбор на Швеция.

Това стана при успеха с 1:0 над участника на Евро 2024 Албания. За Томасон това бе втори мач начело на шведите след поражението с 2:5 от Португалия преди броени дни.

Единственият гол на "Френдс Арена" в Солна падна в 62-рата минута, когато точен с глава бе централният нападател Густаф Нилсон.

През първото полувреме шведите бяха по-добрият отбор, но през втората част Албания показа много повече футболни качества и гостите могат много да съжаляват, че не стигнаха поне до изравнителен гол.

Сериозни пропуски за "орлите" направиха Берат Джимшити, Недим Байрами и Кристиян Аслани. Гол на Армандо Броя през първото полувреме пък бе отменен заради засада.

За Албания загубата е втора поредна, а тимът не успя да се разпише в трети пореден мач. Последната победа на албанците бе през октомври миналата година с 2:0 над България в контрола.