3. Юнайтед без Рууни между 2 и 4 седмици

Юнайтед без Рууни между 2 и 4 седмици

Английският национал пропуска мачовете с Челси и Байерн (Мюнхен)

Нападателят на Манчестър Юнайтед Уейн Рууни ще бъде извън терените между 2 и 4 седмици, информира „Скай Спортс”. Първоначалната диагнозата на английския национал е изкълчен глезен.

Рууни пострада в края на мача срещу Байерн (Мюнхен) снощи при загубата с 1:2 на „Алианц Арена”. Английският стрелец отбеляза единственото попадение за своя отбор в 2-та минута.

Повторенията на мача показаха, че Рууни е обърнал десния си глезен при презимяване. Със сигурност английският национал пропуска следващите 2 мача на своя отбор: домакинство през уикенда на Челси във Висшата лига и реванш от Шампионската лига срещу Байерн (Мюнхен) следващата седмица. Още не е ясно дали Рууни ще може да играе срещу Блекбърн на 11 април, срещу Манчестър Сити на следващата седмица и срещу Тотнъм на 24 април.

Мачовете, които пропуска Рууни:

Манчестър Юнайтед - Челси (Висша лига)

Манчестър Юнайтед - Байерн (Мюнхен) (Шампионска лига)

Блекбърн - Манчестър Юнайтед (Висша лига)

Манчестър Сити - Манчестър Юнайтед (Висша лига)

Лион/Бордо - Манчестър Юнайтед (Шампионска лига; при положение, че "червените дяволи" отстранят Байерн на четвъртфинал)