3. Юнайтед би девет от Уигън без Бербатов, Рууни се върна в игра (видео)

Юнайтед би девет от Уигън без Бербатов, Рууни се върна в игра (видео)

"Червените дяволи" се изравниха по точки с Челси на върха, след като Уигън остана с двама по-малко на "Олд Трафорд" в рамките на три минути

Без българския нападател Димитър Бербатов в своя разширен състав английският вицешампион Манчестър Юнайтед победи трудно с 2:0 гостуващия Уигън в мач от 14-ия кръг на Висшата лига и така се изравни по точки на върха в класирането с първенеца Челси.

Срещата започна с очакван домакински натиск на Манчестър Юнайтед. „Червените дяволи” владееха топката, но гостите бяха тези, които имаха по-чисти положения за гол.

Момчетата на сър Алекс Фъргюсън установиха пълен контрол върху действията на терена между 20-ата и 30-ата минута, но възпитаниците на Роберто Мартинес успяха да не допуснат попадение, спирайки предимно с нарушения пробивите на Парк и Обертан по крилата.

Впоследствие гостите отговориха със силни минути и на свой ред пропуснаха няколко чисти голови възможности заради липса на концентрация в завършващата фаза и отлични изяви на Едвин ван дер Саар.

Така, донякъде изненадващо, предвид показаното на терена, в последните секунди на първата част Юнайтед успя да открие резултата. Още по-изненадващ бе футболистът, който даде преднина на „червените дяволи” – Патрис Евра, който матира неубедителния страж на гостите – Ал Хабси, след гол с глава.

Центрирането за първото попадение на френския национал в английската Висша лига бе осигурено от Джи-Сунг Парк, който намери връхлитащия краен бранител на далечната греда.

Втората част започна добре за гостите, които се опитаха да отговорят на предизвикателството, но вместо това техният капитан Антолин Алкарас си изкара ненужен втори жълт картон след нарушение срещу Флетчър и ги остави с човек по-малко в 59-ата минута.

Три по-рано завръщане на терена с червената фланелка направи и нападателят Уейн Рууни, който облече за първи път екипа на тима, след като подписа своя нов договор.

Капитанската лента след изгонването на Алкарас бе поверена на нападателя Уго Родайега, който на свой ред влезе остро в единоборство с Рафаел да Силва, и след само две минути с лентата на ръката, трябваше да я преотстъпи, тъй като получи директен червен картон за опасна игра.

Останали с двама повече на своя „Олд Трафорд” футболистите на Манчестър Юнайтед заиграха по-спокойно и влезлият като резерва в 65-ата минута Чичарито Ернандес удвои тяхната преднина с попадение в 77-мата.

В самия край на срещата можеше да направи резултата и класически, ако не бе пропуснал от близо. В добавеното време същото стори и Уейн Рууни, пропуснал възможността да се завърне в игра с гол.

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед: Ван дер Саар, Рафаел, Фърдинанд, Видич, Евра, Нани, Флетчър, Карик (’65 Ернандес), Обертан, Парк (’56 Скоулс), Македа (’56 Рууни);

Уигън: Ал Хабси, Гохури,С. Колдуел, Алкарас, Фигероа, Рони Щам (’80 МакАртур), Диам, Томас, Д. Гомес (’58 Моузес), Н’Зогбия (’80 Ди Санто), Родайега;

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф (ВИДЕО)