3. Юнайтед е в криза, „червените дяволи” допуснаха трето поредно поражение (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Ван Гаал загуби домакинството си на УБА, Ван Перси изпусна дузпа

Манчестър Юнайтед допусна трето поредно поражение във Висшата лига. Тимът на Луис ван Гаал загуби домакинството си на Уест Бромич Албиън с 0:1 пред над 75 000 зрители на „Олд Трафорд”.

„Червените дяволи” не успяха да отбележат гол в трети пореден двубой, като за първи път от 2001 година насам записаха три поредни загуби.

Вратарят на гостите се превърна в герой за „дроздовете”, след като спаси абсолютно всичко изстреляно срещу него, включително и дузпа, изпълнена от Робин ван Перси.

Юнайтед бе по-добрият отбор през първата част, но не успя да създаде опасни положения пред вратата на Майхил. В началото на второто полувреме УБА отбеляза победния гол. Крис Брънт шутира силно от пряк свободен удар, топката рикошира в крака на Йонас Олсон, излъга Де Хеа и влетя в мрежата му.

След гола Юнайтед заигра много по-силно. Пет минути след попадението на Олсон „червените дяволи” имаха претенции за дузпа, след като Лескот игра с ръка в наказателното поле, но Антъни Тейлър си замълча.

В 72-рата главният съдия нямаше как да замълчи и този път показа бялата точка, след като Берахино игра с ръка. Зад топката застана Робин ван Перси, който обаче пропусна. Майхил реагира прекрасно, позна ъгъла и успя да избие удара на холандеца.

В заключителните секунди домакините окупираха наказателното поле на УБА, но отново Майхил спаси всичко. Стражът на „дроздовете” спаси още веднъж удар на Ван Перси, след което изби и шут на Ди Мария.

Манчестър Юнайтед остава на четвъртата позиция с 65 точки, като „червените дяволи” имат аванс от само четири пред петия Ливърпул. УБА остава 13-и, но вече има 40 точки в актива си.

Треньорът на "росонерите" не е изцяло доволен от представянето на тима си

Ливърпул остава на върха след минимален успех над Палас като гост (ВИДЕО)

Жота вкара единственото попадение в мача

Конте: Не мисля, че Наполи заслужено е първи

Треньорът на партенопеите остава здраво стъпил на земята след силния старт в Серия А