3. Юнайтед гледа към първи финал при Тен Хаг (ВИДЕО)

Юнайтед гледа към първи финал при Тен Хаг (ВИДЕО)

Рашфорд вкара и при победата с 3:0 в Нотингам, Вегхорст с дебютен гол

Манчестър Юнайтед постигна 8-ма поредна победа над Нотингам Форест във всички турнири и направи решителна крачка към класиране за финала на турнира за Купата на лигата.

„Червените дяволи“ спечелиха с 3:0 като гости в първия полуфинален кръг след голове на „обичайния заподозрян“ Маркъс Рашфорд, капитана Бруно Фернандеш и единственото до момента януарско попълнение Ваут Вегхорст.

За нидерландския национал, пристигнал под наем до края на сезона, голът бе дебютен с екипа на Юнайтед.

Срещата започна отлично за отбора, защото намиращият се в страхотна форма Рашфорд откри резултата още в 6-ата минута.

Английският национал пое топката в своята половина и премина през двама съперници преди да я прати в мрежата от близка дистанция с плътен изстрел в близкия ъгъл за 1:0.

Така той реализира 10-ия си гол в 10-те мача на Манчестър Юнайтед след Мондиала в Катар.

Нотингам Форест опита да отговори и не след дълго успя, защото в 23-ата минута Сам Съридж отбеляза попадение, което обаче бе отменено заради засада след намеса на системата VAR.

Въпреки това новаците в английския елит не се отказаха и вратарят на гостите Де Хеа трябваше на 3 пъти да се намесва решително, за да не позволи изравняване.

Отличните изяви на испанския страж бяха възнаградени с втори гол. Той падна в 45-ата минута, когато Каземиро напредна мощно през центъра и подаде на Антъни.

Изстрелът на бразилеца бе отразен, но при добавката пристигналия тази зима Ваут Вегхорст не сгреши и вкара дебютния си гол за „червените дяволи“.

Така те се оттеглиха на почивка с комфортна преднина от 2:0.

След нея гостите не изпуснаха инициативата, макар значително да намалиха оборотите. Това доведе до няколко шанса пред домакините, но те не бяха оползотворени, а освен това даде възможност на мениджъра Ерик тен Хаг да даде почивка на част от титулярите.

Рашфорд бе заменен още преди изтичането на първия игрови час, докато в 71-ата минута напуснаха още Кристиан Ериксен и Антони.

На терена обаче остана капитанът Бруно Фернандеш, който в 89-ата минута оформи крайното 3:0 с много силен шут от движение.

Така Манчестър Юнайтед очаква спокойно реванша на „Олд Трафорд“. Той ще се проведе на 1-ви февруари и може да доведе до първи финал в ерата на Тен Хаг начело на „червените дяволи“.

Нотингам Форест – Манчестър Юнайтед 0:3
0:1 Маркъс Рашфорд (6)
0:2 Ваут Вегхорст (45)
0:3 Бруно Фернандеш (89)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Нотингам Форест: 1. Уейн Хенеси, 32. Ренан Лоди, 26. Скот МакКена, 4. Джо Уоръл, 24. Серж Орие, 23. Ремо Фройлер, 28. Данило, 10. Морган Гибс-Уайт, 31. Густаво Скарпа, 16. Сам Стъридж, 20. Бренън Джонсън;

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 12. Тайрел Маласия, 6. Лисандро Мартинес, 2. Виктор Линдельоф, 29. Аарън Уан-Бисака, 18. Каземиро, 14. Кристиан Ериксен, 8. Бруно Фернандеш, 21. Антони, 10. Маркъс Рашфорд, 27. Ваут Вегхорст;