3. Юнайтед изгоря в ада на "Гудисън Парк" - 1:3

Юнайтед изгоря в ада на "Гудисън Парк" - 1:3

Бербатов вкара 9-ия си гол за сезона във Висшата лига, но това не бе достатъчно за "червените дяволи" срещу Евертън

Евертън победи английския шампион Манчестър Юнайтед с 3:1 на „Гудисън Парк”.

Мачът от 27-ия кръг на Висшата лига бе изключително зрелищен. Гостите откриха чрез Димитър Бербатов в 16-ата минута, но последваха три безответни попадения във вратата на Ван дер Саар, дело на Билялетдинов и на резервите Гослинг и Родуел.

Българският капитан изигра много силен мач за „червените дяволи” и реализира 9-ото си попадение през кампанията. Митко напусна игра в 66-ата минута, когато бе заменен от Скоулс.

Това бе едва втората победа за Евертън над Юнайтед в последните 30 мача между двата отбора. За последно „карамелите” биха шампионите през 1995 година след гол на Дънкан Фъргюсън.

Юнайтед остава на точка зад лидера Челси, но „сините” имат мач по-малко. Евертън са 8-и с 38 точки.

Първата част на двубоя бе изключително зрелищна. Двата тима имаха редица изгодни положения за гол. На терена се отличаваше българският нападател Димитър Бербатов. Бербо правеше страхотни подавания към своите съотборници и успя да се разпише в мрежата на Хауърд. Двойката централни бранители на Сър Алекс Еванс-Браун пък бяха на много ниско ниво.

Юнайтед започна по-силно и Флетчър стреля над вратата от добра позиция. В 16-ата минута Валенсия центрира отдясно, Дистен не успя да изчисти топката, тя бе овладяна блестящо от Бербатов и с мощен шут българинът разстреля Хауърд за 1:0 в полза на гостите.

Отговорът на Евертън бе мигновен. Еванс не се намеси добре в 19-ата минута, коженото кълбо попадна у Билялетдинов, който с хубав удар от над 20 метра бе точен за 1:1. Руснакът бе близо до втори гол няколко минути по-късно, но този път нямаше късмет.

Бербатов пусна гениален пас към Рууни в средата на първата част, английският голмайстор преодоля Хауърд, но не успя да насочи топката в мрежата.

За Евертън фрапантен пропуск направи Донован. След центриране отляво, Браун игра с ръка в наказателното поле, топката попадна у американеца, който не отигра ситуацията добре.

До края имаше още няколко изгодни положения и за двата тима, но равенството 1:1 не се промени.

След почивката Евертън и Юнайтед не показаха играта от първата част. До 70-ата минута единствените добри положения се откриха пред Пиенаар за домакините и Рууни за гостите. Сър Алекс замени най-добрия от Юнайтед Бербатов в 66-ата минута като пусна ветерана Скоулс.

В игра за „карамелите” се появи младата надежда на тима Дан Гослинг и само 6 минути, след като се появи на терена, взриви публиката на „Гудисън Парк”. Пиенаар направи страхотен пробив по лявото крило, центрира отлично към Гослинг и нападателя продължи топката към мрежата на Ван дер Саар за 2:1.

Юнайтед тръгна в атака. В 88-ата минута Рууни изпълни по блестящ начин пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от левия страничен стълб на Хауърд.

В последната минута всичко свърши. Другата резерва на Дейвид Мойс Родуел бе точен за крайното 3:1 след отлична атака на Евертън.

Това бе 5-а победа от 7 домакински мача за Евертън. Момчетата на Мойс биха Челси преди седмица, а днес съсипаха и Юнайтед.

Евертън – Манчестър Юнайтед 3:1

(0:1) Бербатов 16’
(1:1) Билялетдинов 19’
(2:1) Гослинг 76’
(3:1) Родуел 90’

Евертън: Хауърд; Ф. Невил, Хейтинга, Дистен, Бейнс; Донован, Осман, Артета, Билялетдинов (70’ Гослинг), Пиенаар (88’ Родуел); Саха;

Ман. Юнайтед: Ван дер Саар; Г. Невил, Браун, Еванс, Евра; Валенсия (81’ Оуен), Флетчър, Карик, Парк (66’ Обертан); БЕРБАТОВ (66’ Скоулс), Рууни;

Жълти картони: Артета, Пиенаар, Саха, Осман (Е); Флетчър (МЮ);