3. Юнайтед окупира върха след 2:1 над Болтън на "Олд Трафорд"

Юнайтед окупира върха след 2:1 над Болтън на "Олд Трафорд"

Бербатов игра цял мач и затвърди добрата си форма с отлични отигравания срещу "свинските крачета"

Шампионът Манчестър Юнайтед постигна важна победа с 2:1 при домакинството си на коравия тим на Болтън от 9-ия кръг в английската Висша лига, като по този начин възпитаниците на Сър Алекс Фъргюсън отново се изкачиха на върха във временното класиране, след като Челси загуби своето гостуване на Астън Вила по-рано днес. „Червените дяволи” поведоха с 2:0 още през първата част и по всичко личеше, че ще спечелят лесни три точки, но момчетата на Гари Мегсън изиграха отлично второ полувреме и успяха да стигнат до почетно попадение, но нищо повече. Димитър Бербатов пък игра цял мач за домакините и направи няколко отлични отигравания, гарнирани със страхотни извеждащи подавания.

Юнайтед започна по-силно мача и успя да поведе още в 5-ата минута. Майкъл Оуен стреля слабо с глава, топката рикошира в тялото на Зат Найт и се оплете в мрежата на Яскелайнен за 1:0. Домакините продължиха с по-добрата си игра, а пробивите на Райън Гигс по лявото крило се оказаха непосилна задача за бранителите на Болтън. Уелсецът създаде няколко добри положения, които обаче бяха пропилени от Валенсия и Оуен.

Бербатов пък отново играеше в ролята на плеймейкър и раздаваше отлични пасове на своите съотборници. Стигна се до 33-ата минута, когато „червените дяволи” успяха да вкарат втори гол на своята сметка. Антонио Валенсия направи отлично двойно подаване с Гари Невил, отскубна се в половината на гостите и от около 10 метра простреля Яскелайнен за 2:0, като този резултат се запази до края на полувремето.

През втората част домакините продължиха да бъдат по-добрият тим на терена и непрестанно носеха напрежение пред противниковата врата. Бербатов, Гигс и Оуен играеха отлично, а в 61-ата минута българинът изведе отлично Валенсия, който обаче се засуети и не успя да вкара втория си гол в мача.

С течение на времето гостите от Болтън се поотвориха в търсенето на гол и стигнаха до такъв в 75-ата минута на срещата, когато Тейлър засече центриране на Кевин Дейвис и успя да намали на 2:1. Силите на гостите обаче не достигнаха за нещо повече от почетна загуба и така резултатът остана непроменен.

Така с тази победа Юнайтед отново се върна на първото място с актив от 22 точки, 1 пред Челси, който загуби на „Вила Парк” по-рано днес. Болтън пък е 13-и с актив от 8 точки.

Манчестър Юнайтед – Болтън 2:1

1:0 Найт (авт) 5’
2:0 Валенсия 33’
2:1 Тейлър 75’

Манчестър Юнайтед: Ван дер Сар, Невил, Фърдинанд, Еванс, Евра (О’Шей 83’), Валенсия, Карик, Андерсон (Скоулс 86’), Гигс, Оуен (Уелбек 83’), Бербатов

Мениджър: Сър Алекс Фъргюсън