3. Юнайтед опозори с 4:0 Милан на „Олд Трафорд”

Юнайтед опозори с 4:0 Милан на „Олд Трафорд”

Бербо с 25 минути игра, Рууни с нови два гола срещу „росонерите”

Шампионът на Англия Манчестър Юнайтед победи с разгромното 4:0 италианския гранд Милан в реванша от Шампионската лига и така с общ резултат 7:2 се класира за четвъртфиналите на надпреварата. Зрителите на „Олд Трафорд” се насладиха на истинска футболна лекция на своите любимци, в която Рууни вкара два гола, Парк и Флетчър добавиха по един, а капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов игра 25 минути.

Това бе първият случай в историята, когато англичаните отстраняват "росонерите", след като преди това бяха отпадали от тях на четири пъти. За Милан пък това 7:2 е най-големият общ резултат в историята, с който те отпадат от евротурнирите.

Двубоят започна с хубава възможност за Рууни, който получи от Валенсия на границата на наказателното поле, стреля с левия крак, но кълбото премина много близо до вратата на Абиати. В 7-та минута капитанът на англичаните Гари Невил опита изненадващ удар с левия крак от около 30 метра, който премина малко над напречната греда на „росонерите”.

В следващата атака обаче Пирло центрира отдясно от фаул, Нани отклони с глава, топката отиде на главата на Роналдиньо, който стреля опасно, но кълбото премина на сантиметри от лявата греда на Ван дер Сар. Минути по-късно Тиаго Силва хвърли страхотен пас зад отбраната на Юнайтед за Хунтелаар, ала холандецът не съумя да си спре добре топката и тя бе уловена от Ван дер Сар.

Така дойде 13-ата минута, когато „червените дяволи” откриха резултата. Тогава Гари Невил центрира меко отдясно, Рууни изпревари Абате и с глава прати топката в десния ъгъл на безпомощния Абиати – 1:0. След гола темпото на игра поспадна, но все пак в 20-ата минута гостите можеха да изравнят, след като Пирло стреля извън границата на наказателното поле, но шутът му бе спасен от Ван дер Сар.

В самия край на полувремето Дарън Флетчър можеше да вкара за 2:0, след като стреля силно от около 32 метра, но топката премина много близо до дясната греда на Милан. До края нов гол така и не падна и двата тима се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 за Юнайтед.

Втората част започна устремно за „червените дяволи”, които удвоиха преднината си още в 46-ата минута. Тогава Нани проби по левия фланг подаде с десен външен фалц към Рууни, който настигна кълбото току пред Абиати и технично го прати в мрежата му за 2:0. Минути по-късно „росонерите” можеха да върнат едното попадение, след като Абате центрира отдясно за Хунтелаар, който направи неростим пропуск като не успя отблизо с глава да намери очертанията на вратата.

Така дойде 59-ата минута, когато Манчестър Юнайтед направи резултата класически в своя полза. Тогава Скоулс пусна гениален пас зад гърба на италианската отбрана, Парк стреля по земя с десния крак и прати кълбото в долния десен ъгъл на Абиати за 3:0. След това попадение сър Алекс Фъргюсън извади някои от титулярите си и в 66-ата минута даде шанс за изява на капитана на българския национален отбор Димитър Бербатов, който се появи на терена на мястото на отбелязалия два гол в този двубой Рууни.

„Червените дяволи” се поприбраха в половината си и това даде шанс на Милан да организира някои опасни атаки. В 70-ата минута Фламини пробва късмета си от около 25 метра, но Ван дер Сар спаси с крак, а минути след това резервата Бекъм, за който това бе първо стъпване на „Олд Трафорд” от 7 години насам, намери кълбото от воле, но холанският страж на англичаните отново бе на висота.

В края на двубоя домакините отново се активизираха и в 82-ата минута Гибсън стреля силно от дъгата на наказателното поле, но ударът му излезе много в аут. В 87-ата минута „червените дяволи” направиха разгрома за Милан пълен, след като Рафаел центрира отдясно, а Дарън Флетчър изскочи зад гърба на италианската отбрана и с глава покачи на 4:0. В даденото от рефера продължение Индзаги можеше да вкара почетен гол за „росонерите”, но не успя да засече страхотно центриране на Бекъм.

Така Манчестър Юнайтед разгроми с 4:0 Милан на реванша на „Олд Трафорд” и с общ резултат 7:2 се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига.

Манчестър Юнайтед – Милан 4:0