3. Юнайтед отмъсти на Барса, сър Алекс прати Бербатов в шеста глуха (видео+снимки)

Юнайтед отмъсти на Барса, сър Алекс прати Бербатов в шеста глуха (видео+снимки)

Манчестър Юнайтед спечели с 2:1 срещу шампиона на Европа, а Димитър Бербатов остана резерва и не изигра нито една минута в мача

Манчестър Юнайтед взе поне частичен реванш срещу големия си съперник в европейския футбол Барселона. Английският шампион спечели с 2:1 срещу каталунците в приятелска среща, играна в Северна Америка, където и двата тима провеждат част от лятната си предсезонна подготовка.

Сблъсъкът между двата финалиста в последното издание на Шампионската лига предизвика огромен интерес по целия свят, а рекордна публика от 81 807 души изгледа зрелището на живо на стадиона във Вашингтон.

В повторението на мача на „Уембли” през май, когато Барселона вдигна трофея в най-комерсиалния футболен турнир, този път Юнайтед взе надмощие и постигна важна победа в психологически план.

Както се очакваше, двата гранда на световния футбол изиграха страхотен мач въпреки отсъствието на голямата звезда на Барса Лионел Меси, на когото бе дадена почивка след тежките мачове в турнира Копа Америка.

Изненадващо сър Алекс Фъргюсън отново не заложи на Димитър Бербатов. Преди мача се очакваше шотландският специалист да се реваншира на българският голмайстор за това, че остана извън групата на финала на Шампионската лига срещу същия съперник. В американската столица обаче Фърги закотви Бербо на пейката и така и не го пусна в игра, което принуди нападателя само да гледа своите съотборници срещу еврошампиона.

Вместо Бербо атаката на Юнайтед като титуляри водеха Уейн Рууни и Дани Уелбек, а на вратата пазеше новото попълнение Давид де Хеа, който има тежката задача да замести Едвин ван дер Сар. Дори в проверка без голямо значение Барселона контролираше владението на топката в огромни периоди от мача.

Нани обаче се възползва от много изтеглената напред защитна линия на испанците и даде аванс на Манчестър. Барса загуби топката пред наказателното поле на съперника, Уелбек пое добре и се втурна напред, където му беше оставено огромно празно пространство, премина центъра на терена и пусна чудесен пас за Нани зад централните бранители Бургос и Прат. Португалецът добре се измъкна от засадата, остана сам срещу Виктор Валдес и хладнокръвно провря кълбото между краката му за 1:0.

Барса продължи да доминира, но шансовете за гол пред „блаугранас” се брояха на пръстите на едната ръка заради много стегната игра на „червените дяволи” в отбрана. Така двата тима се оттеглиха на почивка при 1:0 за Юнайтед.

В 65-ата минута Нани се опита да върне жеста на Уелбек и го изведе очи в очи с Валдес. Този път обаче стражът на каталунците бе непробиваем и спаси удара на младия нападател, а при добавката Нани стреля над вратата.

В 70-ата минута вече нямаше прошка за Манчестър. След поредната плетеница от пасове в средата на терена, Тиаго Алкантара пое пред наказателното поле на Давид де Хеа, напредна 2-3 крачки и стреля неспасяемо в горния ляв ъгъл, като за неговия сънародник на вратата на Юнайтед остана само да извади кълбото от мрежата – 1:1.

Шампионите на Англия не паднаха духом след гола и се възползваха от нова грешка на Барса. Бускетс сбърка нетипично елементарна топка точно на централната линия на терена, Том Клевърли пресече паса му, пусна перфектно към Майкъл Оуен, който майсторски прехвърли Виктор Валдес и даде на Юнайтед победата с 2:1.

До края Алкантара опита да вкара гол близнак на първото си попадение, но този път мерникът му изневери. Защитата на англичаните удържа натиска и не се пропука втори път, като запази преднината на отбора. В продължението на мача Оуен дори имаше шанс да покачи за „червените дяволи” след хубаво подаване на Габриел Обертан, но англичанинът шутира над гредата.

Така Манчестър Юнайтед постигна победа над големия съперник на европейската сцена в последните години и ясно показа намерението си да свали каталунците от върха на Стария континент още през този сезон.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)