3. Юнайтед победи сборен отбор на Малайзия с 3:2 в първата си контрола от азиатското турне

Дебютантът Оуен донесе успеха на английския тим в 86-ата минута, Бербатов титуляр за „червените дяволи”

Английският шампион Манчестър Юнайтед записа победа в първата си контролна среща от лятното турне в Азия. „Червените дяволи” надделяха над сборен отбор на Малайзия с 3:2 в Куала Лумпур пред 100 000 зрители, като победното попадение за тима реализира дебютиралия с екипа на Юнайтед Майкъл Оуен.

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов започна като титуляр в атака за Манчестър Юнайтед, като си партнираше със звездата на английския национален отбор Уейн Рууни. Берба остана на терена до 70-ата минута, когато бе заменен от италианеца Федерико Македа. Носителят на „Златната топка” за 2001 година Майкъл Оуен остана на резервната скамейка.

Рууни откри резултата в срещата след 9 минути игра. Бербатов отправи удар към вратата на Малайзия, стражът на домакините изби, но Рууни успя при добавката за 0:1. В 28-ата минута Рууни изведе португалеца Нани зад защитата на Малайзия и младият португалец направи 0:2.

Последваха две уникални грешки на холандския страж на Юнайтед Едвин ван дер Саар и Бен Фостъе. В 45-ата минута Ван дер Саар бе прехвърлен от нападателя на домакините Йа Йа за 1:2. В 53-ата Бен Фостър не успя да си спре върната към него топка и отново Йа Йа на празна врата направи 2:2.

Бербатов остана на терена до 70-ата минута, когато бе сменен от Македа. В 86-ата минута Майкъл Оуен вкара първия си гол за Манчестър Юнайтед. Тогава той овладя отбита от вратаря на Малайзия топка и хладнокръвно я прати в мрежата за 2:3.

Така „червените дяволи” започнаха азиатското си турне с победа.