3. Юнайтед показа шампионски характер и върна три гола на Челси в Лондон (видео+снимки)

Двата тима поделиха точките след 3:3 на „Стамфорд Бридж”, Бербатов остана неизползвана резерва

Английският шампион Манчестър Юнайтед ще продължи 10-годишното си чакане за победа над Челси на „Стамфорд Бридж”, но пък демонстрира силата на своя характер и осъществи впечатляващ частичен обрат при визитата си в Лондон.

„Червените дяволи” стигнаха до 3:3 в срещата от 24-ия кръг, след като изоставаха с 0:3, а българският им нападател Димитър Бербатов остана неизползвана резерва.

Официален дебют за „сините” записа новото попълнение Гари Кейхил, който замени в стартовия състав контузения капитан Джон Тери, докато в редиците на гостите се завърнаха възстановените Уейн Рууни и Ашли Йънг.

Мениджърът на „червените дяволи” сър Алекс Фъргюсън не можеше да разчита на цели десетима футболисти, а колегата му Андре Вияш-Боаш нямаше как да ползва четирима свои възпитаници.

Срещата започна равностойно, но постепенно гостите от Манчестър овладяха инициативата и в 11-ата минута дори имаха претенции за дузпа след нарушение на Кейхил срещу Уелбек, но Хауърд Уеб подмина ситуацията.

Все пак обаче Юнайтед продължи да е по-настоятелният от двата тима, но в 35-ата минута, противно на логиката, Челси поведе в резултата.

Тогава Даниел Стъридж успя да преодолее Патрис Евра и Рио Фърдинанд в наказателното поле на Юнайтед и стреля от малък ъгъл, след което Давид де Хеа изби с крак, но топката рикошира в Джони Еванс и влезе в мрежата.

Юнайтед отговори мигновено на предизвикателството с хубав удар на Ашли Йънг от ъгъла на наказателното поле, който обаче бе отразен с вещина от Питър Чех.

Броени минути по-късно чешкият страж на домакините, който бе и капитан на тима в този мач, отново трябваше да показва класата си, спасявайки шут на Даниел Уелбек.

Така почивката дойде при негативен резултат за Юнайтед, а след нея Челси нанесе съкрушаващ удар. Буквално с първата атака след подновяването на играта испанският нападател Фернандо Торес центрира отдясно, а неговият сънародник Хуат Мата засече топката с красиво воле и неспасяемо я прати в мрежата на Де Хеа.

Почти веднага след това домакините направиха преднината си класическа. В 50-ата минута Мата центрира от пряк свободен удар, Давид Луис спечели въздушния двубой с Рио Фърдинанд, стреля с глава, ударът му се отклони от тялото на англичанина и влезе във вратата на Юнайтед – 3:0.

„Червените дяволи” бяха в нокдаун, но за пореден път показаха, че не бива да бъдат отписвани до последния съдийски сигнал.

Само осем минути след третото попадение Даниел Стъридж фаулира Патрис Евра в наказателното поле на Челси, а Рууни превърна със страховит шут отсъдената дузпа в гол.

Десет минути по-късно англичанинът повтори упражнението, тъй като Хауърд Уеб отсъди спорен втори наказателен удар за „червените дяволи” и така преднината на домакините се стопи до само един гол.

Гостите обаче продължиха да търсят попадението и в крайна сметка, напълно заслужено, го намериха.

В негов автор се превърна джокерът Хавиер Ернандес, който в 84-ата минута бе оставен непокрит в наказателното поле на домакините и засече с глава центриране на Гигс за 3:3.

В самия край на мача Челси получи шанс да вземе трите точки, но стражът на шампионите Давид де Хеа направи две фантастични спасявания след удари на Мата и Кейхил.

Така Юнайтед остана на втората позиция във временното класиране с актив от 55 точки, изоставайки на две от лидера и градски съперник Сити, докато Челси запази четвъртото си място с 43 пункта от 24 изиграни мача.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)