3. Юнайтед порази Ливърпул в "Театъра на мечтите" и сложи ръка на титлата (ВИДЕО)

Юнайтед порази Ливърпул в "Театъра на мечтите" и сложи ръка на титлата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" бият с 2:1, Ван Перси с гол и асистенция

Отборът на Манчестър Юнайтед направи нова важна крачка към спечелването на 20-ата титла във Висшата лига, след като днес се наложи с 2:1 над Ливърпул в голямото дерби на Англия. Срещата се игра на стадион "Олд Трафорд" и бе от програмата на 22-ия кръг на Премиършип.

Пореден страхотен двубой за "червените дяволи" изигра головата машина Робин Ван Перси, който откри резултата в 19-ата минута, а след това асистира за попадението на Неманя Видич. Почетният гол за мърсисайдци пък бе дело на Стъридж в 57-ата минута.

На живо от трибуните на "Олд Трафорд" мачът изгледа наставникът на Реал (Мадрид) - Жозе Моуриньо, за когото все по-усилено се говори, че ще наследи сър Алекс Фъргюсън на кормилото на Юнайтед. Срещата проследи и селекционерът на Англия Рой Ходжсън, както и легендата на "червените дяволи" Петeр Шмайхел.

Двубоят започна по-добре за домакините, които тотално надиграха съперника си през първата част, в която Пуул не създаде нито едно голово положение.

Още с първата си реална възможност пък, "червените дяволи" излязоха напред в резултата. В 19-ата минута, след многоходова акция, Клевърли намери Евра на левия фланг, французинът подаде остро по земя за Ван Перси, който от границата на малкия пеналт хладнокръвно отклони кълбото в мрежата на Рейна за 1:0.

След попадението домакините започваха да напипват верния ритъм и в 26-ата минута холандецът можеше да удвои, след като бе намерен на дъгата на наказателното поле, ала изстрелът му от движение бе много неточен и прелетя над вратата.

В 33-ата минута пък, Джо Алън върна ужасяващо една топка към бранителите, пасът бе пресечен от Уелбек, който напредна опасно и шутира с левия крак, ала бранител на "червените" блокира шута му.

120 секунди пред Уелбек се откри нова възможност, но след като премина покрай Шкъртел ударът му бе прекалено висок.

В самия край на полувремето Юнайтед изтърва нова изгодна възможност. Рафаел навлезе в пеналта отдясно и със сетни сили подаде за Ван Перси, който опита да вкара с пета, кълбото обаче рикошира в Шкъртел и Рейна и стигна у Кагава, който обаче се засуети и топката му бе отнета.

Втората част стартира със смяна за гостите, след която на терена се появи новото попълнение на отбора Даниел Стъридж.

Въпреки това в 54-ата минута домакините удвоиха аванса си. Тогава те получиха правото да изпълнят фаул пред пеналта на Пуул, Ван Перси центрира меко към далечната греда, където Евра скочи и стреля с глава, кълбото се отби в главата на Видич и влетя в мрежата на Реайн за 2:0.

След гола мърсисайдци се събудиха моментално и в 57-ата минута се върнаха в мача. Тогава Стърлинг намери Джерард пред наказателното поле, капитанът на Пуул стреля с десния крак, Де Хеа спаси, но при добавката нищо не можеше да спре връхлитащия Стъридж - 1:2.

След това попадение играта на Ливърпул се отвори и "червените" успяха още на няколко пъти да притеснят сериозно защитата на домакините.

От своя страна сър Алекс Фъргюсън реши да усили отбраната си и пусна на терена Фил Джоунс и Крис Смолинг.

В последните 10 минути натискът на "червените" стана много силен. В 85-ата минута Суарес овладя една топка в пеналта на Юнайтед и подаде за Стъридж, който отблизо реши да шутира с все сила и изпрати топката над вратата.

Впоследствие пред Стъридж се откри нова възможност, ала англичанинът този път шутира от външната страна на мрежата.

В даденото от рефера продължение пък, Робин Ван Перси можеше ефектно с пета да се разпише за 3:1, ала Рейна внимаваше и спаси.

След успеха Юнайтед вече има актив от 55 точки и се намира на 10 пред шампиона и преследвач Манчестър Сити, който по-късно гостува на Арсенал. Гостите от Ливърпул пък са 8-и с 31 пункта.