3. Юнайтед прати Вила в Чемпиъншип и запази шансове за топ 4 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юнайтед прати Вила в Чемпиъншип и запази шансове за топ 4 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Младата звезда Маркъс Рашфорд вкара победния гол за 1:0, Астън Вила за първи път изпадна от Премиършип

Манчестър Юнайтед изхвърли официално Астън Вила от Висшата лига след 1:0 на „Олд Трафорд” с победен гол на Маркъс Рашфорд в 32-ата минута. Вила изпадна за първи път от Премиършип, а Юнайтед запази надежди за топ 4 и се доближи само на точка от Манчестър Сити, който гостува на Челси от 19:30.

„Червените дяволи” имат 56 точки, Сити е с 57.  Астън Вила има едва 16 на дъното и вече и на теория загуби шансовете за оцеляване.

Уейн Рууни беше титуляр за първи път след контузията, а Рашфорд водеше атаката, подкрепян от Депай и Мата по крилата. Прочутото британско време си направи шега с двата отбора – първо заваля априлски сняг, а после изгря слънце над „Театъра на мечтите”.

Манчестър Юнайтед се нуждаеше от трите точки в битката за топ 4 и напълно контролираше играта в началните минути. Мачът вървеше в доста лежерно темпо, а живецът и настроението в играта на Вила липсваха, което е един от основните фактори, довели до изпадането.

Първото отлично положение дойде след хубава комбинация между Мата и Рашфорд в 23-ата минута, младокът пусна за испанеца в наказателното поле, той нагласи на левия крак, но съперник го извади от равновесие и изстрелът мина далеч встрани.

В 32-ата минута Рууни изпълни бързо един фаул и пусна дълъг диагонален пас надясно, където Антонио Валенсия имаше огромно пространство да овладее и центрира по земя за Маркъс Рашфорд, който също по земя веднага с десния крак прати в мрежата за 1:0. Това бе седми гол за сезона за 18-годишния нападател.

Защитата на Юнайтед заспа точно преди почивката и се наложи Крис Смолинг решително да блокира изстрела на освободилия се в наказателното поле Киърън Ричардсън.

Втората част започна с две отлични извеждащи подавания на Мата за Рашфорд. В първия случай тийнейджърът заобиколи вратаря, но топката му избяга в аут, а после под натиска на Кларк би неточно.

Мемфис Депай финтира трима защитници преди Фелайни да се размине с центрирането му. Вратарят Гузан блокира удар на Мата от малък ъгъл след умна игра на Дейли Блинд.

Марсиал замени Рашфорд, а Вила се събуди в последните 10 минути и нямаше късмет да измъкне точка. Дейли Блинд предотврати сигурен гол, като се хвърли пред Руди Гестед, имащ празната врата пред себе си от няколко метра.

В следващата 85-а минута Гестед успя да нанесе удар, но топката срещна гредата и Юнайтед пак оцеля.

В добавеното време Брад Гузан спаси един на един срещу Мемфис, а „дяволите” на Ван Гаал все пак взеха пета поредна победа у дома във Висшата лига.

Тен Хаг не е притеснен за бъдещето си

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг призова играчите си "да запазят вяра", че могат да бързо да се съвземат след загубата от Тотнъм