3. Юнайтед прегази Фулъм за Купата на Англия, Бербатов не игра

Юнайтед прегази Фулъм за Купата на Англия, Бербатов не игра

Отборът на Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа с 4:0 при гостуването си на Фулъм в среща от четвъртфиналите на турнира за Купата на Англия и се класира за полуфинал. „Червените дяволи” взеха съвсем лесно победата в наглед трудния двубой. Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов не се появи в игра, но и без него момчетата на Сър Алекс Фъргюсън прегазиха своя съперник и не оставиха съмнение кой е по-добрият отбор на терена.

Срещата започна с предимство за Манчестър Юнайтед, но футболистите на Сър Алекс Фъргюсън предимно разиграваха топката и не създаваха опасности пред вратата на Марк Шварцер. Първата такава дойде в 20-ата минута и тя се превърна в гол. След центриране от фаул, топката стигна до далечната греда, където отблизо Карлос Тевес чукна топката с глава и откри резултата в полза на своя тим. Три минути по-късно Уейн Рууни направи хубав опит да прехвърли Шварцер от центъра на терена, но топката кацна от външната страна на мрежата. Малко по-късно попадение на бившия играч на Евертън бе отменено заради засада.

В 29-ата минута Фулъм можеше да възстанови равенството, но удар от воле на Саймън Дейвис от близко разстояние мина високо над напречната греда. В следващата атака Рууни направи нещо немислимо за футболист от неговата класа. Парк проби добре отдясно и пусна по земя топката към Рууни, който от 2 метра не успя да се разпише и уцели десния страничен стълб. Малко след това обаче Юнайтед все пак успя да вкара втори гол, а негов автор отново бе Карлос Тевес. Аржентинецът изстреля истинска бомба от дъгата на наказателното поле и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл за 0:2. Футболистите на Фулъм изглеждаха шокирани от втория гол и до края на полувремето не успяха да създадат голово положение, а в самия край на полувремето можеха да получат и трети гол в своята врата. Джон О’Шей бе изведен на отлична позиция. Бранителят моментално стреля, но Шварцер изби в ъглов удар, като това бе и последното по-интересно положение за първата част.

Второто полувреме започна така, както завърши първото – с превъзходство за Юнайтед. Още в 49-ата минута гостите успяха да стигнат до нов гол, като този път негов автор бе Уейн Рууни. Националът стреля технично от границата на наказателното поле и с премерен удар прати топката в долния ляв ъгъл. След като вече водеше с 3:0, Манчестър Юнайтед понамали темпото, но Джи Сун Парк продължи да играе на 100%. В 59-ата минута кореецът стреля от дъгата, но Шварцер улови неговия удар. След още 3 минути Парк отново стреля опасно, този път с левия крак, но отново вратарят на Фулъм спаси. В 68-та Карлос Тевес можеше да оформи своя хеттрик, но ударът му с левия крак излезе в аут. Домакините от Фулъм вече се бяха предали и тотално свалиха своя гард. В 81-та минута добрата игра на Парк все пак бе увенчана с гол. Кореецът отне една топка в средата на терена и сам напредна към наказателното поле, нагласи си топката на десния крак и с премерен удар прати коженото кълбо в долния ляв ъгъл на Шварцер, с което оформи и крайното 0:4.

Така Юнайтед постигна нова убедителна победа и се класира на полуфинал в турнира за Купата на Англия.