3. Юнайтед преклони глава пред „лебедите” и е аут от ФА Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юнайтед преклони глава пред „лебедите” и е аут от ФА Къп (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дейвид Мойс допусна ново домакинско поражение пред погледа на сър Алекс Фъргюсън

Отборът на Манчестър Юнайтед продължава с незадоволителните резултати и допусна нова загуба, която изхвърли тима от турнира за ФА Къп. Този път „червените дяволи” бяха победени с 1:2 от тима на Суонзи насред „Олд Трафорд” под зоркия поглед на бившия мениджър на тима сър Алекс Фъргюсън.

Уейн Раутлидж даде предимство на гостите в 12-ата минута, но четири по-късно Хавиер Ернандес върна надеждата за тима на Дейвид Мойс. В последната минута от редовното време влезлият като резерва Вилфред Бони донесе успеха за „лебедите”, като минути преди това Фабио бе изгонен с директен червен картон.

Юнайтед първи получи възможност да открие резултата, но Ернандес не успя да уцели топката.

В ответната атака Суонзи поведе. Уей Раутлидж получи страхотен пас през центъра на отбраната на „червените дяволи”. Нападателят овладя топката между двама бранители на домакините, видя, че Линдегаард е излязъл напред и с техничен удар го прехвърли.

Само четири минути по-късно Чичарито възстанови равенството. Нападателят на „червените дяволи” бе оставен непокрит на границата на малкото наказателно поле и засече остро центриране на Александър Бютнер.

В 76-ата минута Рио Фърдинад се контузи и трябваше да бъде заменен от Фабио. Само четири минути по-късно обаче бразилецът бе изгонен. Бранителят получи директен червен картон за грубо влизане в каката на Каняс. Влизането бе само с единия крак напред, но кракът бе вдигнат по-високо от глезена и не изглеждаше да търси топката, за което и Майк Райли реши да остави Юнайтед с човек по-малко.

Резултатът от изгонването на Фабио бе мигновен. Суонзи натисна и пет минути преди края Раутлидж пропусна страхотна възможност за втори гол.

В последната минута от редовните 90 обаче „лебедите” си осигуриха победата. Уейн Раутлидж се справи по елементарен начин с Дарън Флетчър по лявото крило и центрира към Бони, който, оставен непокрит, с глава донесе успеха за тима на Михаел Лаудруп.

В следващия кръг Суонзи ще се изправи срещу победителя от срещата между победителите от срещите между Бирмингам и Бристъл и Роувърс и Кроули.

Ето и всички резултати, както и програмата на оставащите срещи от III кръг на ФА Къп:

Гръцкият гранд глоби играчите за слабите резултати

Аугсбург надви Гладбах с 2:1 и взе втората си победа за сезона (ВИДЕО)

Кристоф Щьогер вкара почетният гол за гостите, но той не бе достатъчен за частичен обрат

Погба: Кошмарът свърши

Френският халф наруши мълчанието си около допинг скандала

Наполи мина и през Комо с 3:1, за да оглави Серия А (ВИДЕО)

Новакът успя да стигне до 1:1 на почивката, но капитулира след нея

Спалети обяви националите на Италия за Белгия и Израел

Името Малдини отново ще облече екипа на "Скуадра Адзура"

Артета хвали постоянството на Арсенал

Мениджърът на "топчиите" е доволен от добрата форма на отбора му от старта на сезона