3. Юнайтед с измъчена победа срещу Бърнли, Арсенал громи в Лондон (СНИМКИ+ВИДЕО)

Юнайтед с измъчена победа срещу Бърнли, Арсенал громи в Лондон (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Червените дяволи" са на 9 точки от върха поне за малко, вижте всички резултати тук

Манчестър Юнайтед победи с минималното 1:0 Бърнли като гост в мач от 24-ия кръг на английската Висша лига. „Червените дяволи“ не показаха най-доброто от себе си, но все пак стигнаха до важните три точки.

Срещата започна по-добре за домакините, които до 7-та минута вече имаха два много опасни удара по посока на Де Хея. Полувремето продължи да бъде равностойно, като то завърши за Юнайтед с едва два удара към врата на противника и нито един в очертанията.

След почивката нещата не се промениха сериозно и двата тима изглеждаха като равен с равен. В 54-та минута обаче Антони Марсиал отбеляза ключовото попадение, след като беше намерен в наказателното поле от Пол Погба и с мощен удар и с помощта на напречната греда заби за 1:0. След гола си Юнайтед се дръпнаха и предпочитаха да задържат топката повече ,вместо да търсят второ решително попадение. Това не се оказа много разумно, защото в 70-та минута Бен Мий отправи много опасен удар и само добрите рефлекси на Де Хея предодвратиха гол във вратата на „червните дяволи“.

Все пак гостите удържаха аванса си и по този начин натрупаха 53 точки и скъсиха изоставането си от Манчестър Сити на само 9 пункта преди тазвечершната среща на „гражданите“. Бърнли пък падна до осмата позиция, след като вече пет мача няма успех.

По същото време в Лондон на стадион „Емирейтс“ Арсенал се завърна с гръм и трясък към победите и след три равенства разби с 4:1 Кристъл Палас.

„Топчиите“ решиха на пратика всичко в първите 13 минути. Първо Начо Монреал откри в 6-та минута, засичайки центриране от корнер. Само четири минути по-късно Иуоби удвои за домакините, а в 13-та Косчелни покачи на 3:0.

Кошмарът за Палъс не беше свършил и в 22-та минута Месут Йозил пусна страхотна асистенция към Лаказет, като французинът не сгреши, за да прати четвърти гол във вратата на гостите.

След вихреното първо полувреме, втората част беше далеч по-спокойна, като „артилеристите“ намалиха оборотите. Това даде шанс на Палъс да застраши малко по-сериозно вратата на съперника, а в 78-та минута Лука Миливоевич отбеляза и почетно попадение.

Така Арсенал остават шести, но вече на само две точки зад Тотнъм, които обаче имат и мач по-малко.

Уест Хем - Борнемут 1:1

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи