3. Юнайтед с лесно 2:0 над Евертън, дръпна с 12 точки пред Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юнайтед с лесно 2:0 над Евертън, дръпна с 12 точки пред Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

Райън Гигс и Робин ван Перси точни за "червените дяволи"

Отборът на Манчестър Юнайтед направи нова важна крачка към спечелването на титлата, след като днес се наложи с 2:0 над тима на Евертън. Срещата се игра на стадион "Олд Трафорд" и бе от програмата на 26-ия кръг на английската Висша лига.

Попаденията за "червените дяволи" реализираха Гигс и Ван Перси, съответно в 13-ата и 46-ата минута. Това бе 23-и пореден сезон в Премиършип, в който Гигс се разписва.

Двубоят премина изцяло под диктовката на домакините, които действаха много стабилно в отбрана в хода на мача и не позволиха почти никакви сериозни положения пред вратата си.

"Червените дяволи" стартираха целеустремено и натиснаха съперника си още в началните минути. Головата машина Робин Ван Перси направи огромен пропуск в 10-ата минута, когато бе изведен сам срещу Хауърд, заобиколи го добре, но вместо да вкара в опразнената врата, той нацели страничната греда.

Натискът на Юнайтед обаче продължи и в 13-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Тогава Ван Перси получи вдясно от наказателното поле на "карамелите" и намери в пеналта Гигс, ветеранът си овладя и стреля технично с неудобния си десен крак, пращайки кълбото в мрежата на Хауърд за 1:0.

Това попадение постави под въпрос серията от 7 поредни мача на Евертън без поражение, но те така и не успяваха да намерят противодействие на стабилната игра на "червените дяволи".

Все пак, пред Леон Озман се откриха две изгодни ситуации за гол, които обаче той не успя да реализира заради намесите на Давид Де Хеа.

Така дойде даденото от съдията продължение на първата част, когато Рафаел изведе хитро Ван Перси очи в очи с Хауърд, холандецът отново заобиколи стража на гостите и отново бе на косъм да изпусне пред опразнената врата след шпагат за бранител на "карамелите", но за негово щастие този път кълбото влезе в мрежата на Евертън - 2:0.

През втората част домакините намалиха оборотите, най-вероятно, пазейки сили за предстоящия сблъсък от Шампионската лига с Реал (Мадрид).

За целите втори 45 минути имаше единствено две любопитни ситуации пред двете врати.

В 65-ата минута Тим Хауърд спаси удар с глава на Джони Еванс отблизо, след което бранителят като по чудо не успя и при открилите се пред него три последователни възможности за добавка. Веднага след това стражът на "карамелите" изби и силен изстрел на Клевърли.

След успеха Манчестър Юнайтед е убедително на върха с 65 точки - 12 пред шампиона Ман Сити. Евертън е на шесто място с актив от 42 пункта.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)