3. Юнайтед с нова издънка, Съндърланд е на крачка от спасението (ВИДЕО)

Юнайтед с нова издънка, Съндърланд е на крачка от спасението (ВИДЕО)

"Червените дяволи" загубиха от Съндърланд у дома за първи път от 24 мача насам

Манчестър Юнайтед записа първа загуба под ръководството на временния мениджър Райън Гигс. "Червените дяволи" загубиха с 0:1 от Съндърланд у дома, като това бе първо поражение от този съперник  на "Олд Трафорд" от 24 мча насам. След равенството си като гост на Манчестър Сити и победата срещу Челси на "Стамфорд Бридж", Съндърланд покори и "Олд Трафорд" и е много близо до оцеляването си.

В 30-ата минута Себастиан Ларсон отбеляза единственото попадение в двубоя. Шведският полузащитник засече центриране на Конър Уикъм и с мощен удар препарира де Хеа.

Асистенцията за това попадение дойде от Конър Уикъм - Конър Уикъм, който отбеляза два гола срещу Манчестър Сити при равенството 2:2 на "Етихад", гол при успеха с 2:1 над Челси на "Стамфорд Бридж", два при победата над Кардиф с 4:0 у дома. Сега, Уикъм не се разписа, но отново имаше основен принос за победния гол.

През втората част Райън Гигс се опита да промени нещо в стила на игра на Юнайтед, пускайки Янузай, ван Перси и Уелбек за сметка на Нани, Мата и Йънг. Холандският нападател бе най-близо до гола, но ударът му премина покрай вратата на Маноне.

На два път гредите спасяваха Юнайтед. В 72-рата минута гредата спаси де Хеа от второ попадение във вратата му. След центриране на Борини, Джиакерини засече топката, но ударът му се отби от страничния стълб.

Шест минути преди края на двубоя отново гредата помогна на "червените дяволи". Борини получи топката в наказателното поле, нагласи си я на левия крак и стреля, но ударът му рикошира в гредата.

С победата си тимът на Густаво Пойет е на крачка от спасението си. "Черните котки" имат 35 точки и са на 17-ата позиция, на три точки пред първия отбор под чертата Норич, като и двата отбора имат да изиграят по два мача до края на първенството. "Червените дяволи" остават на седмата позиция с 60 точки.