3. Юнайтед с трудна победа срещу Стоук, Бербатов с асистенция

Юнайтед с трудна победа срещу Стоук, Бербатов с асистенция

Манчестър Юнайтед продължи с победната си серия и във Висшата лига след спечелването на Световната клубна титла. Момчетата на Сър Алекс надиграха като гост Стоук Сити, а Бербатов подаде за победното попадение.

След като спечели Световното клубно първенство, отборът на Манчестър Юнайтед продължи с победната си серия и във Висшата лига. Момчетата на Сър Алекс Фъргюсън надиграха като гост отбора на Стоук Сити с минималното 1:0, като в герой се превърна аржентинецът Карлос Тевес, а Димитър Бербатов се появи като резерва и донесе своя принос с асистенция.

Двата тима не създадоха нищо по-интересно през първото полувреме пред Сьоренсен и Ван дер Саар и логично голове нямаше.

Все пак „червените дяволи” бяха по-активният тим на терена и натискаха повече своя съперник. Първата възможност за гол дойде едва в 25-ата минута, когато Гари Невил центрира отдясно и Уейн Рууни засече топката с глава, но ударът му попадна право в ръцете на Сьоренсен. Малко по-късно Джони Евънс бе оставен непокрит в малкото наказателно поле, но младият бранител се забави и бе блокиран от бранител на домакините. В самия край на полувремето Кристиано Роналдо получи удобен шанс да стреля от пряк свободен удар, но изстрелът му уцели стената.

През втората част гостите ускориха темпото и още в 47-ата минута можеха да открият резултата чрез Карлос Тевес, но ударът на аржентинеца бе спасен от вратаря Сьоренсен. Малко по-късно Тевес отново пробва изстрел, но този път не улучи вратата. В 57-ата минута Пол Скоулс отправи страхотен удар от дъгата на наказателното поле, но отново Сьоренсен бе на висота и спаси с вещина изстрела на бившия национал.

В 64-ата минута в игра се появи Димитър Бербатов на мястото на Джон О’Шей и така отборът на Манчестър Юнайтед заигра с трима нападатели, подпомагани дейно от Гигс, Скоулс и най-вече Роналдо. В 72-ата минута бранителят на Стоук Анди Уилкинсън влезе грубо в краката на Кристиано Роналдо, след което получи втори жълт картон и остави своя отбор с човек по-малко.

Само 3 минути по-късно се откри първата възможност пред Бербатов, но ударът му с глава премина над напречната греда.

Юнайтед продължи да атакува и логичното се случи в 83-ата минута, а Бербатов се превърна в асистент. Българинът направи отлично двойно подаване с Гари Невил, който центрира, Бербатов овладя в наказателното поле, като едновременно с това се измъкна от защитник на домакините, след което подаде на Карлос Тевес, който от един метър не сгреши и даде преднина на своя тим 1:0.

До края на срещата останали с човек повече „червените дяволи” задържаха повече топката и не дадоха шансове на своя съперник да стигне до опасно положение. Резултатът остана непроменен, а Юнайтед се поздрави с успеха.

Така с тези три точки Манчестър Юнайтед се върна временно на 3-ото място, преди да се изиграе срещата между Астън Вила и Арсенал. Шампионите имат 35 точки в своя актив, докато „грънчарите” от Стоук Сити са на 17-ото място с актив от 20 точки.

Манчестър Юнайтед обаче е и с два мача по-малко от преките си конкуренти за шампионската титла на Англия.