3. Юнайтед със срамна загуба от Бърнли, Бербатов слаб

Юнайтед със срамна загуба от Бърнли, Бербатов слаб

Английският шампион Манчестър Юнайтед регистрира срамна загуба с 0:1 от новака в английския елит Бърнли. Това стана в двубой от 2-ия кръг на английската Висша лига, който се игра на стадион "Търф Муур" в Бърнли. Двубоят бе изгледан около 21 хиляди зрители, които успяха да станат свидетели на уникалния успех на техния отбор. Българският национал Димитър Бербатов не започна като титуляр за "червените дяволи", но все пак се появи в 63-ата минута на мястото на ветерана Майкъл Оуен.

Интересното е, че тази победа е историческа за Бърнли. Преди 33 години Юнайтед побеждава Бърнли и с това ги изправаща в старата Втора дивизия. Сега в първия си домакински мач в елита от тогава Бърнли стигна до първи успех над Юнайтед от 1968 г.

Мениджърът на Юнайтед сър Алекс Фъргюсън заложи в нападение на Майкъл Оуен и Уейн Рууни, но двамата така и не успяха да се справят с наглед леката си задача - да вкарат голове на скромния домакин.

Иначе "червените дяволи" започнаха много силно мача и можеха да открият още във 2-ата минута, когато след центриране Оуен се размина с топката пред вратата на домакините.

В следващите минути не се случи нищо кой знае колко интересно на терена. Отборът на Бърнли регистрира първата си опасна атака в 18-ата минута, когато когато Патерсън бе изведен сам срещу Фостър, но стражът излезе навреме и спаси удара. Само минута по-късно обаче Роби Блейк уцели топката от въздуха след разбъркване в наказателното поле на Юнайтед и по този начин откри резултата в полза на домакините.

В 38-ата минута Оуен имаше чудесен въпрос да изравни, след като бе засечен непокрит в наказателното поле. Пренебрегваният от Фабио Капело футболист обаче регистрира втория си сериозен пропуск в този мач.

В края на първата част Юнайтед получи страхотен шанс да се върне в играта, когато Блейк извърши нарушение в наказателното поле срещу Евра и гостите получиха право да изпълнят дузпа, която обаче бе пропусната лековато от Майкъл Карик.

През второто полувреме Юнайтед направи няколко много добри атаки към вратата на домакините, но късметът определено не бе с момчетата на сър Алекс.

В 50-ата минута стражът на домакините изби опасен удар на Джи Сунг Парк, а само две минути по-късно доманите стигнаха до опасно положение, което обаче бе изпуснато от голмайстора Блейк.

В 58-ата минута Уейн Рууни имаше чудесен шанс да изравни, след като получи страхотен пас от Райън Гигс, но английският национал регистрира поредния пропуск за неговия тим.

В 63-ата минута Димитър Бербатов влезе на мястото на Уейн Рууни, но българинът бе напълно безличен до края на самия мач.

В същата минута, Луис Антонио Валенсия и Патрис Евра изпробваха интересна комбинация, като в крайна сметка първият отправи неточен удар към вратата на домакините.

Самият Евра пропусна в 71-ата минута, когато ударът му след центриране на Уейн Рууни бе неточен. В 83-ата минута Рууни изведе и Бербатов сам срещу вратаря на домакините, но в последния момент Миърс се намеси и попречи на българина да стреля. В крайна сметка "червените дяволи" записаха срамна загуба срещу слабака Бърнли. Очаква се сър Алекс да смъмри здраво играчите си след този неуспех.

[1:0] Блейк 19'