3. Юнайтед се добра до труден успех на "Крейвън Котидж" и дръпна с 10 точки пред Сити (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените дяволи" надвиха с минималното 1:0 Фулъм, Уейн Рууни отбеляза победното попадение за Юнайтед, Бербатов не игра

Лидерът в подреждането на Висшата лига Манчестър Юнайтед се наложи с минималното 1:0 като гост на Фулъм в среща от 25-ия кръг на английското първенство. Двубоят се игра на стадион „Крейвън Котидж” в Лондон, а успехът на „червените дяволи” в никакъв случай не дойде по лесен начин. Единственото попадение в двубоя отбеляза Уейн Рууни в 79-ата минута. Българският нападател на Фулъм – Димитър Бербатов, не игра поради контузия.

Един от първите по-интересни моменти на „Крейвън Котидж” бе в 5-ата минута, когато Уго Родайега се озова на чиста позиция, след което намери Ашкан Дежага, който нанесе изстрел, но ударът бе блокиран от Джони Еванс. Малко след това като по чудо не се стигна до попадение във вратата на Фулъм. Нани засече с глава центриране в наказателното поле, вратарят Марк Шварцер изби, а кълбото отиде в Патрис Евра, който стреля, но топката срещна напречният стълб. След това тя попадна в Уейн Рууни, който също я насочи към вратаа, но Саша Ритер изчисти от голлинията.

В 12-ата минута Джон Арне Рийзе нанесе великолепен удар от воле, но Де Хеа с една ръка изби в корнер, а 3 минути по-късно Брайън Руис нацели лявата греда на вратата на гостите. Почти веднага след това Бреде Хангеланд в опита си да изчисти топката след центриране от корнер в наказателното поле на Фулъм, можеше да си отбележи автогол, но кълбото се отби в напречната греда. Последва удар на Антонио Валенсия, но топката не попадна в очертанията на вратата.

Ашкан Дежага бе много близко до това да отбележи гол, но след удара му от границата на наказателното поле, кълбото премина в близост до лявата греда и излезе в аут. Уейн Рууни също нанесе хубав изстрел, но топката не попадна в рамките на вратата на Марк Шварцер. Малко след като изтече половин час игра от началото на двубоя, Уейн Рууни отправи удар, но кълбото се отби в лявата греда.

В 43-ата минута осветлението на „Крейвън Котидж” изгасна и мачът временно бе прекъснат. След като проблемът бе отстранен, играта бе подновена, а единственият по-интересен момент до края на първото полувреме бе когато Робин ван Перси нанесе хубав удар към вратата на Марк Шварцер, но вратарят улови.

Второто полувреме също бе доста вълнуващо. В 49-ата минута Робин ван Перси засече с глава центриране на Нани, но кълбото отиде право в ръцете на Марк Шварцер. Йоргос Карагунис пък можеше да изведе Фулъм с гол напред в 56-ата минута, но ударът му с десния крак бе неточен. Крис Беърд пробва удар от дистанция, но Давид Де Хеа спаси. Робин ван Перси имаше шанс да се разпише в 67-ата минута, когато изпълни свободен удар, но Марк Шварцер бе на мястото си и улови топката.

Саша Ритер също се отчете с чудесен изстрел към Давид Де Хеа, но вратарят на „червените дяволи” спаси удара на играча на домакините. В 77-ата минута Брайън Руис засече центриране с глава, но Рафаел изчисти от голлинията.

Така се стигна до 79-ата минута, когато Уейн Рууни изведе Манчестър Юнайтед с гол напред в резултата. Нападателят овладя кълбото, напредна с него и с прецизен удар го забоде в долния ляв ъгъл на вратата на домакините.

Фулъм се опита да се добере до изравнителен гол и бе много близко до такъв във 2-ата минута на добавеното време на мача, когато Филип Сендерос засече с глава центриране в наказателното поле, но Робин ван Перси попречи на топката да влезе във вратата, изчиствайки от голлинията. Влезлият като резерва Хавиер Ернандес пък пропусна да отбележи втори гол във вратата на Фулъм – мексиканецът се възползва от грешка на Саша Ритер и се озова сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее.

До края на срещата не падна нов гол и така Манчестър Юнайтед спечели срещата на „Крейвън Котидж” с 1:0. По този начин „червените дяволи” се откъснаха на 10 точки пред шампиона Манчестър Сити, който обаче има и мач по-малко. Утре „гражданите” се изправят срещу Ливърпул на „Етихад Стейдиъм”. Фулъм остава с актив от 28 пункта и заема 13-ото място.

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)