3. Юнайтед се измъчи срещу Рединг, но дръпна с 15 точки пред шампиона (ВИДЕО)

Юнайтед се измъчи срещу Рединг, но дръпна с 15 точки пред шампиона (ВИДЕО)

"Червените дяволи" бият с 1:0, Рууни автор на гола

Отборът на Манчестър Юнайтед направи нова решителна крачка към спечелването на титлата, след като днес се наложи, макар и трудно, с 1:0 над тима на Рединг. Срещата се игра на стадион "Олд Трафорд" и бе от програмата на 30-ия кръг на английската Висша лига.

Като цяло домакините бяха по-активният тим в мача, но не бяха на обичайното си високо ниво и трябваше да треперят до последно за ценния успех. Така "червените дяволи" се възползваха от грешката на градския съперник и шампион Манчестър Сити, който по-рано днес падна с 0:2 от Евертън.

Това бе пето поредно поражение за "кралските поданици" в шампионата.

Те започнаха добре мача и до 15-ата минута не дадоха никакви шансове на домакините. Постепенно обаче Юнайтед овладя инициативата и притисна съперника си в половината му, но Уелбек и Йънг стреляха неточно.

Така се стигна до 21-ата минута, когато Рио Фърдинанд открадна една топка в центъра и направи фамозен рейд до противниковия пеналт, след което намери Рууни на изгодна позиция, а нападателя с десния крак прониза Тейлър за 1:0.

След попадението "червените дяволи" продължиха да доминират в търсене на нов гол, но Ван Перси и Рууни пропуснаха да се разпишат.

В 32-ата минута пък дойде първият изстрел към Давид Де Хеа, но Робсън-Кану не намери целта. Към края на полувремето и МакАнъф опита късмета си от дистанция, но и той шутира неточно.

През втората част темпото бе още по-бавно, като на моменти сблъсъкът придобиваше скучноват отенък.

Гостите все пак опитаха да наложат натиск в началото на полувремето и успяха да притиснат Юнайтед в наказателното му поле за няколко минути, но така и не намериха път към мрежата на Де Хеа.

Възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън пък действаха спокойно и премерено в центъра на терена, като не поемаха никакви излишни рискове в атака.

След преполовяването на полувремето играчите на Рединг се поизмориха, което даде допълнителни шансове на домакините за гол. Уелбек, Ван Перси и Йънг обаче не успяха да се разпишат от изгодни позиции и в крайна сметка зрителите на "Олд Трафорд" не видяха повече голове.

Така Манчестър Юнайтед се наложи трудно с 1:0 над Рединг и увеличи аванса си на върха в класирането пред шампиона Манчестър Сити на цели 15 точки. Гостите от Лондон пък са предпоследни с 23 точки, на цели 7 от спасителния бряг.

Венсан Компани: Това не е краят на Байерн

Бяхме добре с топката, създавахме моменти, но Астън Вила има силен отбор, каза треньорът на Байерн

Треньорът Астън Вила: Искам да се насладя напълно на този момент

Мениджърът на Астън Вила Унай Емери бе изключително щастлив след победата над Байерн Мюнхен

ОБЗОР: Ливърпул се справи с Болоня за 2 от 2 в ШЛ (РЕЗУЛТАТИ) (ВИДЕО)