3. Юнайтед се развихри и отнесе Фейенорд с 4:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юнайтед се развихри и отнесе Фейенорд с 4:0 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Рууни чупи нови рекорди и докосва сър Боби Чарлтън

Уейн Рууни вече е рекордьор по голове за Манчестър Юнайтед в европейските турнири, а „Червените дяволи” се изкачиха до второ място в група А на Лига Европа след убедителен успех с 4:0 у дома над Фейенорд в предпоследния кръг от груповата фаза. Головете за наи-убедителния успех на Юнайтед под ръководството на Жозе Моуриньо бяха дело на Рууни, Мата, Лингард и автогол на вратаря на гостите Брад Джоунс.

Отборът на Моуриньо изоставаше с точка от холандците преди прекия мач и бе загубил гостуването на този съперник на старта в групата. Специалния спази обещанието си и пусна Хенрик Мхитарян като титуляр, след като арменецът не беше в групата за дербито с Арсенал (1:1) през уикенда.

Домакините диктуваха темпото и пропуснаха първата възможност чрез Карик. Серхио Ромеро се справи при голова възможност, открила се пред бившата звезда на Ливърпул Дирк Каут, а Мхитарян успя да стреля само в Брад Джоунс.

В 35-ата минута Златан Ибрахимович спокойно изчака Рууни да се открие в празно пространство и пусна за него зад защитата, останаха съмнения за засада, но такава не бе маркирана и Рууни майсторски копна над вратаря за 1:0 с рекордния си 39-и гол за Юнайтед в европейските клубни турнири, един повече от Рууд ван Нистелрой.

В началото на втората част Хуан Мата отне и пробва да прехвърли вратаря от 30 метра, но стражът се справи. Гол на Мата след пас на Мхитарян пък беше отменен зарад засада.

Темпото леко спадна и точно тогава Карик разгада опит за пас на Вилхена пред наказателното поле на Фейенорд, топката отиде у Ибрахимович, който пусна веднага за Рууни, капитанът показа отлична визия и търкули пред вратата за Мата, който нямаше как да сбърка – 2:0.

Четвърт час преди края Рашфорд проби отляво и подаде на Златан, който центрира, а кълбото се удари в Брад Джоунс, друг бивш играч на Ливърпул, който си вкара нелеп автогол за 3:0.

В края Моуриньо пусна Депай и Лингард, които внесоха още повече скорост в атаките, а Рууни обра овациите на публиката.

В добавеното време Валенсия намери Лингард, който се прицели и оплете в долния ляв ъгъл, въпреки че Брад Джоунс докосна с ръката, но гредата насочи топката в мрежата.

Фенербахче води с 10 точки, Манчестър Юнайтед има 9, а Фейенорд е с 6. Зоря Луганск няма точки. В последния кръг Юнайтед гостува в Украйна, а Фейенорд посреща Фенербахче и дори равен класира „дяволите” напред.

УЕФА Лига Европа 16/17, Група A

Поз Отбор М П Р З Г. Точки
1 Фенербахче 5 3 1 1 1 10
2 Ман Юнайтед 5 3 0 2 6 9
3 Фейенорд 5 2 1 2 -3 7
4 Заря Луганск 5 0 2 3 -4 2

Алонсо преди Байерн: Готови сме за "пълна газ"

Треньорът на Леверкузен е обнадежден преди дербито

Слот каза от какво е разочарован

Мениджърът на Ливърпул съжалява за загубата от Нотингам Форест

Милан отказа 80 милиона за Майк Менян

Челси са поискали да купят французина през лятото, но росонерите са били категорични

Компани: Байерн Мюнхен винаги е фаворит

Той говори преди дербито с Байер Леверкузен в Бундеслигата

Сърбия и Албания с обща кандидатура за Евро U21 2027

Белгия и Турция също са сред страните, които искат домакинството

Ръководството на Ман Юнайтед работи по план "150"

Голямата цел на "червените дяволи" е да се спечели титлата във Висшата лига през 2028г.

Удар за Рома: Дибала пак се контузи