3. Юнайтед ще разглабя „немската машина” без Рууни

Юнайтед ще разглабя „немската машина” без Рууни

Нов шанс за Бербатов да се докаже на голямата сцена, Робен и Швайнщайгер се завръщат за баварците

Финалистът от миналата година Манчестър Юнайтед приема Байерн (Мюнхен) на своя „Олд Трафорд” тази вечер от 21:45 часа в мач-реванш от четвъртфиналите на Шампионската лига. В първият двубой баварците взеха драматична победа с 2:1 с гол в края и сега възпитаниците на Луис Ван Гаал ще трябва да не загубят в Англия, за да осигурят мястото си на полуфинала. Юнайтед обаче е безкомпромисен на свой терен в лигата и вече помете Милан с 4:0 по пътя към финала. Шампионите на Англия със сигурност ще търсят нова изразителна победа.

Ключови фигури

Големият проблем за Сър Алекс Фъргюсън преди реванша се казва Уейн Рууни. Голмайсторът на „червените дяволи” получи контузия в последните минути на първия мач на „Алианц Арена” и ще пропусне реванша срещу баварците. Това пък от своя страна ще даде нов шанс за Димитър Бербатов да се докаже в големите мачове, след като Берба разочарова напълно с изявите си по време на супер дербито на Англия срещу Челси тази събота, загубено с 1:2 от Юнайтед.

Очаква се Антонио Валенсия също да започне като титуляр и да помага на българина в предни позиции. Срещата със сигурност пропускат и трайно контузените Майкъл Оуен, Андерсон и Уес Браун. Оуен Харгрийвс, Джони Еванс и Джон О’Шей са под въпрос за двубоя, но едва ли Сър Алекс ще гласува доверие на някой от тях в този важен мач заради липсата им на игрови минути през сезона.

На обратния полюс пък е ситуацията с проблемни футболисти в лагера на Байерн. Звездата Ариен Робен, който пропусна първия мач заради контузия, вече е напълно възстановен и почти сигурно ще излезе като титуляр на „Олд Трафорд”, което е много добра новина за Ван Гаал.

Освен това в халфовата линия се завръща Бастиян Швайнщайгер, който също не бе на линия за мача на „Алианц Арена”, защото изтърпяваше наказание. Холандският наставник на Байерн няма никакви кадрови проблеми и ще може да разчита на всичките си футболисти.

Форма

Формата на двата отбора също е в полза на немския тим. Юнайтед загуби последните си два мача, съответно от Челси (1:2) и от Байерн в Германия (1:2), а преди това момчетата на Фъргюсън имаха три поредни победи.

Байерн от своя страна записа важен успех с 2:1 над Шалке, с който сложи ръка на титлата в Бундеслигата, дни след като надигра Юнайтед на „Алианц Арена”. Тези две победи дойдоха точно на време за баварския колос.

Вероятни стартови състави:

Манчестър Юнайтед (4-5-1): Ван дер Сар, Невил, Фърдинанд, Видич, Евра, Карик, Флетчър, Валенсия, Парк, Нани, Бербатов

Байерн (4-4-2): Бут, Лам, Ван Буйтен, Демикелис, Батщюбер, Ван Бомел, Швайнщайгер, Робен, Рибери, Мюлер, Олич

Главен съдия на срещата е италианецът Никола Рицоли, който е смятан за най-проспериращият рефер на Апенините.