3. Юнайтед си го изкара на Уигън, вкара 5 гола след шоу на Бербатов, Рууни и компания

След издънката през седмицата срещу новака Бърнли, шампионът на Англия Манчестър Юнайтед си го изкара на Уигън на „DW Стейдиъм”. „Червените дяволи” се справиха при гостуването си с категоричното 5:0, като едно от попаденията в мача реализира българинът Димитър Бербатов.

Първата част бе много интересна, но завърши при нулево равенство. През втората играчите на Сър Алекс Фъргюсън се разправиха с тези на Роберто Мартинес след отлично представяне на Уейн Рууни и Димитър Бербатов.

През първата част опасностите се редяха една след друго пред двете врати. Крис Къркланд правеше чудеса на тази на Уигън след удари на Флетчър, Рууни, Бербатов и компания.

За домакините Кумас стреля на два пъти опасно, но Фостър се представи на висота.

Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов започна титуляр за „червените дяволи” и се отличи с няколко отлични отигравания през първите 45 минути.

Втората част започна отлично за Юнайтед. В 56-ата минута бившият футболист на Уигън и настоящ на Юнайтед Антонио Валенсия сложи топката на главата на Уейн Рууни и той откри резултата. Две минути по-късно Скоулс подаде на Бербатов в наказателното поле, той прехвърли Къркланд и с хубав удар не даде шанс на застаналия на голлинията Брамбъл. Това бе първи гол на Бербатов през сезона.

Само 7 минути по-късно резултатът набъбна на 3:0 за шампионите. Берба намери Рууни, който стреля и след рикошет в Мелкиот, топката за трети път попадна в мрежата на Къркланд.

Последваха няколко добри атаки към вратата на Фостър, които останаха без резултатни.

Фъргюсън извади от игра Рууни и пусна привлечения през лятото Майкъл Оуен. В 85-ата минута Оуен получи подаване от Нани и с прецизен удар бе точен за 4:0.

Самият португалски национал Нани оформи крайното 5:0 в даденото от съдията продължение след точен удар от пряк свободен удар, като топката бе поставена на около 30 метра от вратата на Къркланд.

След този мач Юнайтед имат 6 точки от 3 мача, докато Уигън са с 3.

Уигън – Манчестър Юнайтед 0:5
(0:1) Рууни 56’
(0:2) Бербатов 58’
(0:3) Рууни 65’
(0:4) Оуен 85’
(0:5) Нани 90’

Уигън: Къркланд; Шарнър, Брамбъл, Мелкиот, Фигероа; Томас, Кумас (62’ Синклеър), Н’Зогбия (73’ Скотланд), Диаме (74’ МакКарти); Гомес, Родайега

Манчестър Юнайтед: Фостър; Г. Невил, Видич, Еванс (72’ О’Шей), Евра; Нани, Скоулс (72’ Гибсън), Флетчър, Валенсия; Бербатов, Рууни (71’ Оуен)

Жълти картони: Шарнър, Родайега (Уигън), Евра, Скоулс (Юнайтед)