3. Юнайтед започна ударно турнето в САЩ, Бербатов с едно полувреме и невероятен пропуск (видео)

"Червените дяволи" разбиха с 4:1 Ню Ингланд, Ашли Йънг с дебют с фланелката на шампиона на Англия

Английският шампион Манчестър Юнайтед започна ударно контролите си в своето турне в САЩ, след като се наложи с убедителното 4:1 над Ню Ингланд Революшън в първата си проверка. Българският нападател Димитър Бербатов започна като титуляр за „червените дяволи”, но не успя да отбележи попадение, като остана на терена само през първата част.

И петте попадения паднаха през втората част, а не много силен дебют направо едно от новите попълнения на английския шампион – Ашли Йънг. Той все пак се отличи с добра изява в средата на първата част, когато намери Бербатов на далечната греда, като единственото, което попречи на Юнайтед да поведе, бе това, че българинът не успя да отиграе топката добре, след като центрирането се оказа малко високо.

В 41-ата минута се откри може би най-чистата възможност пред Бербатов. Фабио намери непокрития българин, който бе оставен непокрит и стреля от границата на вратарското поле, но не успя да го преодолее стража на съперника и топката бе избита от вратаря. Секунди след пропуска на българина се откри възможност и пред Руни да се разпише, но англичанинът също пропиля хубава възможност и по този начин нулевото равенство се запази на почивката.

През втората част сър Алекс Фъргюсън направи някои промени – на терена се появиха Федерико Македа, Майкъл Оуен и Рио Фърдинанд, които замениха Димитър Бербатов, Неманя Видич и Уейн Руни. В 51-ата минута резултатът бе открит, а автор на попадението за „червените дяволи” бе Оуен, който бе изведен на чиста позиция и с прецизен удар преодоля вратаря на съперника. Преднината на Юнайтед се удвои три минути, след като тимът на Алекс Фъргюсън поведе. Основна заслуга за това имаше Федерико Македа, който от около десет метра забоде кълбото в мрежата на Ню Ингланд.

Резултатът стана 1:2 в 56-ата минута. Американският отбор получи право да изпълни пряк свободен удар от самата граница на наказателното поле и с малко късмет успя да намали. Топката срещна тялото на играч на Юнайтед и по този начин заблуди Андерс Линдегаард, който нямаше какво да направи и топката влетя в мрежата му.

Юнайтед обаче отново взе два гола аванс. Това се случи в 61-ата минута, когато Македа заби втория си гол с хубав удар с левия крак. Крайното 1:4 оформи Парк, който завърши по великолепен начин чудесна комбинация между няколко футболисти на Юнайтед.

Така „червените дяволи” започнаха с успех подготовката си в Америка. На 21-ви юли е вторият мач със съперник от Съединените Щати – тогава тимът на Алекс Фъргюсън ще се изправи срещу Сиатъл.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)