3. Юп Хайнкес: Байерн ще играе за победа срещу Марсилия

Юп Хайнкес: Байерн ще играе за победа срещу Марсилия

Наставникът на баварците каза още, че няма да дава почивка на основните си играчи, въпреки че четирима от тях са заплашени от наказание, ако получат жълт картон в мача

Класирането на Байерн Мюнхен на полуфиналите в Шампионската лига не е сигурно, въпреки победата като гост с 2:0 в първия мач от четвъртфиналите срещу Олимпик Марсилия. Това предупреди старши треньорът на баварците Юп Хайнкес. Байерн се стреми към второ класиране сред четирите най-добри отбора в Шампионската лига за последните три години.

"Ние ще играем за победа. Все едно, че първата среща е завършила 1:1. Имаме психологическо предимство, заради резултата в първия двубой, но само това.

Имаме добра изходна позиция, но да не забравяме, че Олимпик Марсилия победи Борусия Дортмунд в груповата фаза с 3:2, след като губеше с 0:2", каза Хайнкес.

Байерн, четирикратен клубен шампион, се бори за три титли този сезон - в Шампионската лига, Бундеслигата и Купата на Германия. Освен това финалът в Шампионската лига е на 19-ти май на "Алианц Арена" в Мюнхен.

"Знаем, че ще бъде труден мач. Във футбола се случват много странни неща. Ние ще се опитаме да спечелим утре.

Това няма да бъде като разходка в парка. Както ние отбелязахме два гола там, така те може да направят същото тук", каза голмайсторът на Байерн Марио Гомес.

Той има 11 попадения в Шампионската лига, с едно по-малко от звездата на Барселона Лионел Меси. Байерн има впечатляващ рекорд в домакинските си срещи в турнира като е спечелил 11 от последните си 12 мача на "Алианц Арена".

Юп Хайнкес каза още, че няма да дава почивка на основните си играчи, въпреки че четирима от тях - Тони Кроос, Томас Мюлер, Жером Боатенг и Луис Густаво са заплашени от наказание, ако получат жълт картон в мача.

Така те ще пропуснат евентуалния полуфинал в Реал (Мадрид). Испанският клуб спечели първия мач срещу Апоел Никозия с 3:0 в Кипър през миналата седмица.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1