3. Юве и Атлетико продължават в ШЛ след равенство, Олимпиакос - в Лига Европа (ВИДЕО)

Шампионите на Италия и Испания направиха 0:0, Малмьо озори гърците, но загуби - 2:4

Ювентус и Алетико (Мадрид) продължават напред в Шампионската лига след нулево равенство в двубоя от Група А на турнира. Испанският шампион отива в 1/8-финалната фаза на надпреварата като първи от групата с актив от 13 точки, а Юве - втори с 10.

Олимпиакос ще продължи да се подвизава на европейската сцена в Лига Европа след победа над Малмьо с 4:2 като домакин в другия двубой от групата. Гърците завършиха с 9 точки.

През първото полувреме в Италия по-активният отбор бе Ювентус, футболистите на треньора Масимилиано Алегри владееха топката 71% от игровото време и създаде няколко положения, но като цяло гостите от Мадрид бяха по-близо до гола. Определено футболистите на Диего Симеоне ясно показаха, че не са дошли в Торино само за точката. В 6-ата минута Джанлуиджи Буфон трябваше да показва класата си. Той спаси силен и опасен удар на Коке. В самия край на полувремето Раул Гарсия също изпробва късмета си, но капитанът на италианския шампион успя да запази вратата си “суха”.

Юве бе много близо да открие резултата в 8-ата минута, когато Пол Погба пусна в наказателното поле към Фернандо Йоренте, но испанецът се размина с топката и не създаде проблеми за вратаря Моя. Карлос Тевес и Бонучи също направиха сериозни пропуски. За това допринесе и стабилната игра в защита на “дюшекчиите”, които успяха да блокират значинелна част от ударите на “старата госпожа”.

Футболистите на испанския шампион играха видимо спокойно, без напрежение, предвид първото си място в групата и сигурното си класиране за 1/8-финалната фаза на турнира. Докато Юве разиграваше на моменти нервно, търсейки първи гола, който да внесе сигурност в редиците на отбора, въпреки че и равенството го устройва.

Отборът на Ювентус започна агресивно второто полувреме и наложи сериозна преса на Атлетико, но до голови положения футболистите на Алегри трудно стигаха. В 58-ата минута Артуро Видал отправи страховит удар от около 23 метра, топката тупна коварно пред Моя, но той все пак успя да я избие. Малко след това Погба показа гения си и отправи силен и техничен удар от дистанция, но вратаря на “дюшекчиите” отново се справи.

В другия двубой от групата, Олимпиакос се озори срещу коравия отбор на Малмьо като домакин, но все пак победи с 4:2. Така, гръцкият шампион завърши на третото място, осигурявайки си участие в турнира Лига Европа.

Олимпиакос на два пъти повежда в резултата, но шведите показваха зъби всеки път. В края на двубоя обаче всичко се реши с два гола на Афелай и Митроглу. Гърците бяха отправили 11 удара към вратата, 6 от които бях в нейните очертания, докато шведите имаха само два точни удар, и двата от които право в целта.

Другите голмайстори за победителите станаха Давид Фустер, който бе точен през първото полувреме, и Домингес през второто. Головете за шведите вкараха Кроон в 59-ата и Розенберг в 84-ата минути.

В 22-ата минута топката бе центрирана в наказателното поле, никой от защитниците на Малмьо не успя да играе с нея и Фустер с глава я прати във вратата. Така завърши и първата част.

Двадесет минути след подновяването на играта, Малмьо изравни, но гърците бързо си върнаха преднината с красив гол на Домингес. В заключителните минути на двубоя обаче Резенберг отново изравни и накара Олимпиакос да трепери до последно. Точка на спора сложи Митроглу в 87-ата минута. Афелай изцяло успои домакините с четвъртия гол в 90-ата минута.