3. Юве и Рома остават перфектни, Наполи се издъни в голов трилър срещу Палермо (ВИДЕО)

Артуро Видал се върна сред титулярите с два гола, а Миралем Пянич донесе късен успех на Рома при визитата на Парма

Ювентус и Рома продължават перфектния си марш в Италия на старта на шампионата в Серия А. Шампионите победиха Чезена у дома с 3:0, като Артуро Видал ознаменува завръщането си сред титулярите с два гола, а „вълците” показаха характер и измъкнаха три точки с късен победен гол на Миралем Пянич за 2:1 като гост на негостоприемния стадион на Парма.

В Торино Юве гонеше задължителна победа срещу новака Чезена и я постигна с лекота.

Джовинко получи рядък шанс като титуляр и играеше с огромно желание, а Видал се върна сред титулярите след контузия.

„Атомната мравка” стреля в стената от пряк свободен удар, а после веднага опита добавка от воле, но младият Леали изби изпод напречната греда. После Джовинко центрира от пряк свободен удар и Огбона засече с глава, но Леали отново успя да избие.

В 17-ата минута Ювентус получи много лека дузпа. Роберто Перейра стреля извън наказателното поле и Касчоне посрещна с ръка вътре в пеналта, но ръката му бе плътно прибрана до тялото. Въпреки това реферът Джакомели даде дузпа и Артуро Видал вкара, въпреки че би неубедително и Леали успя да избие, но топката мина под ръцете му.

Йоренте бе незабележим, а в 34-ата минута отигра добре и се обърна със съперник на гърба, но от чиста позиция пресили удара и топката мина малко над целта.

Джовинко бе близо при два фалцови удара, а Буфон бе тестван само веднъж от Марилунго и нямаше проблеми.

След почивката Леали спаси пряк свободен удар на Джовинко и нов удар с глава на Огобона.

В 64-ата минута Йоренте чукна за Видал, чилиецът получи много пространство и се прицели добре, за да прати в долния ляв ъгъл за втория си гол – 2:0.

Мората влезе като резерва и пропусна чисто положение. Видал намери Евра отляво, той сервира за Мората, но испанецът ритна в опорния си крак и стана за смях.

Видал бе заменен от Падоин и обра овациите на публиката, а Юве вкара и трети гол 5 минути преди края. Падоин пусна за Лихщайнер вдясно, швейцарецът си поведе малко дълго, но настигна и прати по диагонала в левия ъгъл – 3:0.

За първи път този сезон Юве вкара три гола, а след общо 5 мача през сезона (4 в Серия А и един в ШЛ) още няма допуснат гол.

Рома имаше по-трудна задача като гост на Парма, но се справи и победи с 2:1.

Парма стоеше плътно в защита през първата част, а Рома атакуваше.

Жервиньо пропусна след рейд на скорост, но Тоти разсече защитата с пас по въздуха в 27-ата минута и Адем Ляич не сбърка сам срещу Миранте за 1:0.

11 минути след почивката Лоди прати отлична топка и Де Челие изравни, като това беше първи гол в мрежата на римляните този сезон.

Рома не се примири и две минути преди края Миралем Пянич донесе успеха на „вълците” със силен удар от пряк свободен удар, който остави Миранте като препариран.

Ивайло Чочев беше резерва, но така и не се появи в игра при атрактивното 3:3 между Наполи и Палермо на "Сан Паоло".

Наполи водеше с 2:0 и 3:2, но не успя да задържи аванса и Рафа Бенитес пак ще отнесе много критики.

Интер рутинно надви Аталанта у дома с 2:0. Освалдо и Ернанес вкараха в края на двете полувремена.

Резултати и голмайстори в срещите от междинния 4-и кръг в Серия А, играни в сряда вечер:

Ювентус – Чезена 3:0
1:0 Видал ’18 /дузпа/