3. Юве на крачка от петото Скудето след класика над Лацио, Тоти герой за Рома (ВИДЕО)

Рома взе решителен аванс в битката за третото място и Шампионска лига, Интер и Фиорентина загубиха

Ювентус разби Лацио с 3:0 на своя стадион в 34-ия кръг на Серия А и отново дръпна с 9 точки пред втория Наполи само три четири кръга преди края на сезона. Марио Манджукич откри преди почивката, а Пауло Дибала добави нови два гола след паузата.

Лацио имаше само едно реми и девет загуби в последните 10 мача с „бианконерите” и тази вече не бе по-различно.

Вратарят Маркети направи чудеса от храброст през първата част и спаси удари на Дибала и Погба. Шут на Алекс Сандро облиза гредата, а Погба направи пропуск.

Юве логично поведе в 39-ата минута, когато Погба свали на гърди центриране на Ернанес от корнер и шутира прострелно пред вратата, а там Манджукич просто бе на точното място, за да протегне крак за 1:0.

Още в началото на втората част Патрик от Лацио беше изгонен с втори жълт картон за нарушение срещу Дибала.

Бонучи беше повален за дузпа и Дибала я превърна в гол в 52-ата минута за 2:0.

В 64-ата минута при бърза акция Кедира нахлу отдясно и подаде в центъра за Дибала, който овладя и заби под гредата за 3:0.

Рома взе решително предимство в битката за третото място, което праща в Шампионска лига след драматичен обрат за 3:2 у дома над Торино, а по същото време Фиорентина и Интер загубиха далеч от дома.

Франческо Тоти беше големият герой на Рома, след като вкара два гола в края и обърна мача с "биковете" от 1:2 до 3:2 за кеф на "Олимпико". Забележителното в Рим беше, че Тоти влезе на смяна в 86-ата минута и само за три минути обърна мача с два гола.

10 минути преди почивката Манолас направи дузпа със задържане на фланелката на Белоти в наказателното поле при корнер, а самият Белоти вкара от 11-те метра за 1:0. Домакините бяха бесни, че не получиха дузпа за удар на Наинголан, който бе спрян с ръка от Гастон Силва.

Манолас се реваншира в 65-ата минута и изравни с глава след центриране от корнер на Пероти.

Майкон проспа ниско центриране успоредно на голлинията и Жозеф Мартинес засече  на втора греда – 2:1 за Торино и само 10 минути до края.

Тоти влезе в 86-ата минута и изравни с първото си докосване. Манолас отклони центриране на Пянич от свободен удар и на втора греда Принца на Рим изравни – 2:2.

Рома получи своята дузпа за игра с лакътя на Маскимович при центриране на Пероти и Тоти се разписа от бялата точка – 3:2 и втори негов гол за три минути за обрата.

Рома е трети с 68 точки и дръпна със 7 преди четвъртия Интер, който по същото време падна с 1:0 като гост на Дженоа.

Голът за „грифоните” падна в 77-ата минута. Муньос и Тачидис отклониха центриране от корнер, което стигна на задната греда за Де Майо, който се разписа.

Едер бе на сантиметри от изравняването в добавеното време, а Интер заличи добрите впечатления от успеха над Наполи в миналия кръг.

5
Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

НА ЖИВО: Интер - Милан 1:1

Следете тук Дерби дела Мадонина

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1