3. Юве надви 10 от Катания със спорен гол и остана непобеден през сезона (видео)

Юве надви 10 от Катания със спорен гол и остана непобеден през сезона (видео)

„Старата госпожа” би с едно на мъка след попадение, при което останаха сериозни съмнения за засада

Италианският шампион Ювентус остана непобеден през сезона, след като се наложи с минималното 1:0 при визитата си на Катания от деветия кръг на Серия „А”, записвайки 48-ия си двубой без отстъпление в първенството.

Двубоят бе много оспорван и интересен, ала домакините могат да имат сериозни претенции към съдията Андреа Жарвесони, който им отмени гол, изгони техен състезател и допусна Юве да вземе успеха след спорно попадение.

Катания показа, че не се притеснява от своя опонент още в първите минути на двубоя, но след първоначалния домакински натиск „бианконерите” успяха да овладеят инициативат.

В 23-ата минута обаче те можеха да се окажат догонващи в резултата, но удар на Маркезе срещна гредата, а само три минути по-късно главният арбитър си навлече гнева на феновете, след като отмени напълно редовен гол на нападателя  Гонсало Бергесио.

Последваха доста скучни минути на стадион „Анджело Масимино", в които публиката видя повече единоборства и по-малко  футбол.

„Старата Госпожа" започна втората част доста по-мобилизирано и попадението не закъсня. В негов автор се превърна Артуро Видал, който довкара топката след лошо изчистване отстрана стража на Катания, но при попадението имаше доста сериозни съмнения за засада. В 64-ата минута чилийският национал бе близо и до втори гол, но шутът му мина над горната греда на домакините.

Нещата за домакините станаха още по-тежки, след като Джовани Маркезе получи втори жълт картон и остави своите съотборници с човек по-малко. След това „бианконерите" успокоиха играта и дочакаха хладнокръвно края на тази среща.

С постигнатата осма победа в Серия „А", шампионите продължават да бъдат убедителен лидер в класирането с актив от 25 точки, докато загубилият днес тим остава седми с 11 точки.

Повечето членове на УЕФА искат Чеферин да остане до 2027г.