3. Юве надви Болоня след продължения и продължава напред за Купата

Юве надви Болоня след продължения и продължава напред за Купата

„Старата госпожа” се наложи с 2:1 в драматичен ма на „Ювентус Арена”

Италианският колос Ювентус остана непобеден от началото на сезона, след като надигра с 2:1 след продължения гостуващия Болоня в мач от 1/8-финалите на турнира за купата на Италия.

„Старата госпожа” стигна до четвъртата си поредна победа на своя нов „Ювентус Арена” доста трудно, макар че като цяло доминираше в срещата.

Наставникът на „бианконерите” Антонио Конте даде шанс за изява на някои от футболистите, които не попадат често сред титулярите на тима.

Именно един от тези футболисти – дошлият това лято от Чезена халф Емануеле Гиачерини, вкара първото попадение за Юве. Халфът, присъединил се към „Синьората” срещу сумата от 3 млн. евро, започна едва в трети мач сред стартовите 11 на домакините и успя да отбележи първия си гол с черно-бялата фланелка.

26-годишният полузащитник се разписа в последната 90-а минута, но гостите успяха да върнат гола в даденото от главния рефер Себастиано Перуцо продължение на мача.

Те сториха това в 94-ата минута чрез своя бранител Андреа Раджи, който също вкара първото си попадение за тима, след като през лятото се присъедини към отбора от Палермо със свободен трансфер.

Така се стигна до продължения, а още в първото от тях появилият се като резерва италиански национал Клаудио Маркизио блесна с гол в 103-ата минута и така донесе успеха на своите.

По този начин Юве се класира за ¼-финалите на турнира, където ще срещне победителя от сблъсъка между Рома и Фиорентина, които ще се срещнат на 11.01.2012 година.