3. Юве надви ПСЖ с Мойс Кийн под светлината на прожекторите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве надви ПСЖ с Мойс Кийн под светлината на прожекторите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Клаудио Маркизио вкара два, а Игуаин добави един при атрактивното 3:2 в Маями

Ювентус победи Пари Сен Жермен с 3:2 в Маями след два гола на Клаудио Маркизио след почивката на „Хардрок стейдиъм” в Маями. Контролата е част от турнира „International Champions Cup” и отбеляза първия успех на италианския шампион в предсезонните проверки след 1:2 от Барселона.

В този мач Дани Алвеш много бързо се изправи срещу бившия си отбор Ювентус, който напусна след предполагаем скандал на полувремето на финала в Шампионска лига с Реал Мадрид, загубен с 1:4.

Унай Емери и Масимилиано Алегри заложиха на много силни стартови 11-ки, но за цялата първа част имаше едва няколко интересни моменти пред двете врати. Куадрадо накара Ареола да избива силен шут, а черно-бялата стена пред Буфон, вече без Бонучи, не допускаше проблеми за своя страж.

В секундите преди почивката Игуаин тръгна сам напред и пусна за Дибала, който му върна идеално за двойно, извело деветката на Юве сам срещу вратаря и Игуаин елегантно копна по диагонала над Ареола за 1:0.

Седем минути след паузата Стефано Стураро нацели дясната греда с нисък шут, а при контрата за парижани се наложи на Буфон да боксира изстрел на Ло Селсо.

В следващата атака Ди Мария бе изведен красиво с петичка в наказателното поле, напредна чак до Буфон и търколи към далечната греда, където Гонсало Гуедес изравни на празна врата.

Грешен пас назад подари топката на младия Мойс Кийн, който намери вляво Маркизио и халфът на „Старата госпожа” с красив удар в горния ляв ъгъл от границата на наказателното поле направи 2:1.

10 минути преди края прехвърлящ пас наляво бе достигнат от Курсава и негово центриране със сетни сили бе насочено от Пасторе с глава в мрежата за 2:2.

Мойс Кийн отново се превърна във водеща фигура и се обърна с топка в крака в наказателното поле, където Кимпембе го ритна без да играе с топката и последва дузпа. Маркизио вкара точно в средата на вратата и донесе победата на Юве с 3:2.

В събота от 22:00 ПСЖ ще спори с Монако за Суперкупата на Франция в мароканския град Танжер. „Бианконерите” пък ще играят с Рома в неделя от 23:05 във Фоксбъро, Масачузетс.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1